تاریخ انتشار۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب : 535093

منظر جهانی هورامان، قطب ورزش های هوایی غرب کشور می شود

رئیس کمیته ورزش های هوایی استان کردستان گفت: با مکان یابی ایستگاه های استاندارد و به منظور بهره مندی از ظرفیت های ثبت جهانی هورامان، هدفگذاری لازم برای برندسازی ورزش های هوایی در این منطقه انجام می شود.
منظر جهانی هورامان، قطب ورزش های هوایی غرب کشور می شود
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آریان علاقبند در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: برای استفاده بهینه از ظرفیت‌ حوزه ورزش‌های هوایی کردستان و توسعه آن نیاز است مسئولان مرتبط توجه ویژه‌ای به ایجاد زیرساخت‌های لازم (زمین، امکانات رفاهی و بهسازی مسیرهای دسترسی) این رشته ورزشی داشته باشند.

وی افزود: ورزش‌های هوایی از جمله هیجان انگیزترین تفریحات در دنیاست و تنوع این نوع از ورزش باعث علاقمندی افراد زیادی به آن شده و خیلی‌ها تمایل دارند در طول زندگی خود حداقل یک بار احساس "معلق بودن در هوا" را تجربه کنند.

رئیس کمیته ورزش های هوایی استان کردستان بیان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، برای اولین بار خانه ورزش های هوایی در شهرستان کامیاران و مریوان افتتاح می شود.

وی با اشاره به هدفگذاری های کمیته کردستان برای استعدادیابی و آموزش گفت: استان ظرفیت های فراوانی برای توسعه این رشته ورزشی دارد و از این مهم بهره کافی را خواهیم برد.

علاقبند تاکید کرد: در منظر جهانی هورامان با استانداردسازی سایت‌های رسمی ورزش هوایی می‌توان زمانی که در اروپا مردم درگیر سرما هستند، محلی مناسب برای حضور گردشگران منطقه با هدف یادگیری، آموزش و تفریح در این رشته‌ها ایجاد کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون ورزش مجمع جوانان کردستان اظهار امیدواری کرد: با حمایت های مسئولین زمینه رونق این رشته در منطقه هورامان با هدف توسعه گردشگری ورزشی فراهم شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdccopqp12bq1x8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما