تاریخ انتشار۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰:۲۹
کد مطلب : 535047

اردوغان: سازمان‌های تروریستی همچنان تحت حمایت آمریکا هستند

رئیس جمهور ترکیه روز سه‌شنبه در سخنانی در جمع خبرنگاران گفت که سازمان‌های تروریستی در گذشته تحت حمایت گسترده آمریکا بوده و همچنان نیز تحت حمایت واشنگتن قرار دارند.
اردوغان: سازمان‌های تروریستی همچنان تحت حمایت آمریکا هستند
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز سه‌شنبه گفت که آنکارا نمی‌تواند وجود «پایگاه‌های روسی، آمریکایی و سازمان‌های تروریستی در سوریه را نادیده بگیرد».

به گزارش آناتولی، وی که در میان خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «سازمان‌های تروریستی در گذشته تحت حمایت گسترده آمریکا بوده و همچنان این حمایت را دریافت می‌کنند و ترکیه نمی‌تواند این موضوع را نادیده بگیرد».

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: «همواره به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در جریان دیدارهایمان این موضوع را گفته‌ایم و این موضوع را به رؤسای جمهور قبلی آمریکا یعنی ترامپ و اوباما نیز گفته‌ایم و به همه آنها گفتیم که شما از سازمان‌های تروریستی حمایت می‌کنید».

اردوغان گفت: «آنها می‌گویند که ما از سوریه خارج شدیم و از سازمان‌های تروریستی حمایت نمی‌کنیم اما آنها راست نمی‌گویند».

وی در بخش‌های از صحبت‌های خود نیز به حمایت ایران و روسیه از دولت قانونی سوریه اشاره کرد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که هم ترکیه و هم آمریکا به صورت غیرقانونی در بخش‌هایی از خاک سوریه حضور دارند و مقام‌های دولت مرکزی سوریه بارها تاکید کرده‌اند که حضور این دو کشور در خاک سوریه، اشغالگری محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها ارتش ترکیه و تروریست‌های همسو با این کشور از جمله گروهک ارتش آزاد، در ۲۴ آگوست ۲۰۱۶ عملیات «سپر فرات» را انجام دادند و مناطقی در شمال استان حلب از جمله «جرابلس» را به اشغال خود در آوردند. در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ نیز عملیات «شاخه زیتون» در منطقه «عفرین» در استان حلب انجام شد. در نهم اکتبر ۲۰۱۹ نیز عملیات «چشمه فرات» در استان‌های استان‌های حلب، حسکه و رقه آغاز شد و با اشغال مناطقی در نوار مرزی استان رقه پایان یافت.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbasbszrhbfgp.uiur.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما