>> ٢٨ دیماه ١٣۶۵ در تاریخ ایران، برگ زرینی از مجاهدتها وایثارگری کردستان است | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۵
کد مطلب : 535044
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

٢٨ دیماه ١٣۶۵ در تاریخ ایران، برگ زرینی از مجاهدتها وایثارگری کردستان است

ماموستا فایق رستمی با بیان اینکه ٢٨ دیماه ١٣۶۵ روزی است که نماد مقاومت وایثار مردم کردستان نام گرفت، عنوان کرد: بیست و هشتم دیماه 65 در تاریخ ایران عزیزمان برگ زرین دیگری از مجاهدتها وایثارگری استان کردستان در دوران دفاع مقدس است.
٢٨ دیماه ١٣۶۵ در تاریخ ایران، برگ زرینی از مجاهدتها وایثارگری کردستان است
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا فایق رستمی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری  به مناسبت سالروز بمباران هوایی شهر سنندج توسط رژیم بعث عراق در 28 دیماه 1365، پیامی به شرح زیر صادر کرد:
 
"بسم الله الرحمن الرحیم"
 
وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ
 
٢٨ دیماه ١٣۶۵ روزی است که نماد مقاومت وایثار مردم کردستان نام گرفت، ودر تاریخ ایران عزیزمان برگ زرین دیگری از مجاهدتها وایثارگری این مردم واستان هم مرز با عراق در هشت سال جنگ تحمیلی ارتش بعث عراق که در رأس آن فردی ددمنش و قاتل یعنی صدام حسین غاصب بود، می باشد.

آنچه که برهمهٔ غاصبان و جانیان و مستکبرین جهان ثابت شد:
پشتیبانی و کمک تسلیحاتی و مالی و مزدور جنگی پشت نوک پیکان حمله عراق به ایران بود یعنی ٣٧ کشور آنزمان  با کشوری انقلابی که سرشار از ایمان، اعتقاد، اتحاد بود؛ را با نقشه های زهی باطلشان بود تا بلکه ایران اسلامی را به زانو در آورند.

که الحمدلله هر روز بر آبدیده شدن این عظم فولادین ملت افزوده شد تاجایی که تاوان شکستهای ارتش عراق در جبهه‌های حق علیه باطل، از مردم بی دفاع و زنان و بچه های مظلوم با بمباران‌های مداوم و موشکهای آمریکایی و اروپایی می گرفتند.
 
روز 28 دی‌ماه سال 65 یکی از روزهایی بود که ددمنشانه به سنندج حمله شد، زخم‌های آن روز هنوز برای مردم کردستان تازه است، روزی که در آن دشمن زبون زهر قساوت خویش را بر سر زنان و کودکان و دانش آموزان بی‌دفاع سنندج ریخت و در 6 دقیقه بمباران بی‌امان، 220 نفر از ساکنان غیرنظامی سنندج به شهادت رسیده و 123 نفر هم زخمی شدند.
 
یادو خاطرهٔ همهٔ شهدای سرزمین مجاهدت‌های خاموش، مردم شریف ونجیب استان کردستان،  بويژه شهدای مظلوم بمباران ٢٨ دیماه سنندج جاودان وگرامی باد.
 
فایق رستمی
امام جمعه شهرستان سننـــدج
و نماینده مردم فهيم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdci5waw5t1apu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما