تاریخ انتشار۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۲
کد مطلب : 535020

خطیب زاده: محاصره و حملات نظامی راه حل بحران یمن نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره تحولات اخیر مرتبط با یمن افزود: محاصره و حملات نظامی راه حل بحران یمن نیست و این گونه اقدام هابه افزایش دامنه تنش در منطقه می انجامد.
خطیب زاده: محاصره و حملات نظامی راه حل بحران یمن نیست
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده در پاسخ به پرسش خبرنگاران افزود: ایران همواره از ابتکار راه حل سیاسی مبتنی بر پایان پذیرفتن محاصره مردم این کشور، پایان جنگ، عدم مداخله در امور داخلی یمن و حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی این کشور حمایت کرده و بر جلوگیری از تشدید فاجعه انسانی در این کشور تاکید می نماید.

خطیب زاده همچنین درباره افزایش تنش ها در منطقه گفت که جمهوری اسلامی ایران همواره تاکید داشته است راه حل هیچ یک از بحران های منطقه ای توسل به جنگ و خشونت نیست و تنها در فضای آرام و دوری از استمرار تنش و چرخه خشونت است که می توان به استقرار صلح و ثبات در منطقه امیدوار بود.

 سخنگوی وزارت امور خارجه با یادآوری اینکه مسایل یمن یک امر یمنی است، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری و  مشارکت در هرگونه ابتکاری که به پایان یافتن جنگ هفت ساله یمن بینجامد ،تاکید کرد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdccipqpx2bq1x8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما