تاریخ انتشار۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۶
کد مطلب : 534713
مدیر حوزه علمیه خاتم الانبیاء فراغی:

قرآن کریم شافی تلاوت کنندگان کلام الهی است

مدیر حوزه علمیه اهل سنت خاتم الانبیاء شهر فراغی استان گلستان، گفت: در روز قیامت، قرآن کریم از تلاوت کنندگان خود نزد خداوند متعال شفاعت خواهد کرد.
قرآن کریم شافی تلاوت کنندگان کلام الهی است
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، «آخوند احمد قربان پور» در جلسه تفسیر سوره مبارکه «بقره» با اشاره به فضائل فراوان سوره های قرآن کریم، اظهار کرد: رسول مکرم اسلام (ص) فرموده اند: «اهل قرآن که همیشه با قرآن هستند دارای مقام بسیار بلند و بالایی در بین سایر آدمیان هستند».

به گفته وی؛ کلام الله مجید از انسان هایی که شبانه روز به دنبال تلاوتش بودند و علاوه بر تلاوت به مفاهیم آیاتش عمل می کردند شفاعت خواهد کرد و در روزی که گرمی و حرارت آفتاب سوزان محشر انسان ها را گرفتار می کند، همانند پرنده ای بزرگ سایه گستر اهل قرآن خواهد بود.

مدیر حوزه علمیه خاتم الانبیاء شهر فراغی با بیان اینکه پیغمبر بزرگوار اسلام (ص) همواره مومنان را به خواندن سوره مبارکه «بقره» که بزرگترین سوره قرآن است تشویق می کرد، تصریح کرد: این سوره مبارکه با 286 آیه به لحاظ داشتن اصول اعتقادی اسلام و بسیاری از مسائل عملی(اجتماعی، فردی، فرهنگی، اقتصادی و عبادی) سوره ای جامع و کامل است.

وی، افزود: روایت است پیامبر اسلام (ص) عده ای از مسلمانان را برای انجام کاری به محلی فرستاد و خودش هم دنبال آنها رفت و از همه این افراد پرسید که چه اندازه از قرآن می دانند، جوانی که از همه سنش کمتر بود گفت که مقداری از قرآن کریم و سوره بقره را از حفظ می داند، به همین خاطر پیامبر اسلام (ص) آن جوان را امیر آن عده از سپاه مسلمانان قرار داد.

به گفته وی؛ سوره بقره معنویت خاصی دارد و نزد رسول الله (ص) افضل ترین سوره و آیت الکرسی که در این سوره قرار دارد نیز برترین آیات قرآن بوده است.

 آخوند قربان پور در پایان خاطر نشان کرد: همان گونه که برای فراگیری زبان انگلیسی به کلاس های زبان می رویم و در این کار اهتمام و جدیت فراوانی از خود نشان می دهیم لازم است برای فراگیری قرآن کریم این کلام وحی الهی کوشش فراوانی داشته باشیم.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdca6ynme49ne01.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما