تاریخ انتشار۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۷
کد مطلب : 534632

نماینده گوترش در امور سوریه با امیرعبداللهیان دیدار کرد

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.
نماینده گوترش در امور سوریه با امیرعبداللهیان دیدار کرد
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب،«گیر پدرسون» نماینده ویژه «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد که در رأس هیأتی و به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات کشورمان در تهران حضور دارد، پیش از ظهر امروز (یکشنبه) ۲۶ دی ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 پدرسون دیروز نیز با «علی اصغر خاجی» مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار کرد. مشاور ارشد وزیر امور خارجه در دیدار نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه بر تلاش سازمان ملل برای رفع تحریم‌ها علیه سوریه، کمک رسانی به مردم، بازگشت آوارگان و آغاز بازسازی این کشور تأکید کرد.

پدرسون نیز در این دیدار از تلاش‌های کشورمان در همکاری با سازمان ملل و همچنین در قالب روند آستانه با هدف تقویت حل و فصل سیاسی بحران سوریه و حمایت از گفت‌وگوهای ملی سوری، قدردانی کرده و بر استمرار این همکاری‌ها تأکید کرد. 

پدرسون و امیرعبداللهیان مهر ماه سال جاری در حاشیه هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، در خصوص وضعیت سوریه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در این دیدار از تلاش‌های سازمان ملل متحد و فرستاده ویژه دبیرکل برای پایان دادن به بحران سوریه اعلام حمایت کرد و در عین حال خواستار توجه به تمامی ابعاد بحران سوریه توسط سازمان ملل متحد شد.

امیرعبداللهیان با انتقاد و محکوم کردن تحریم‌های آمریکا علیه سوریه، تصریح کرد که انتظار می‌رود سازمان ملل متحد در جهت رفع تحریم‌های ظالمانه که مردم سوریه را هدف قرار داده، نقشی فعال‌تر ایفا کند.

گفتنی است براساس توافقات صورت گرفته قرار است نشست سران روند آستانه درباره سوریه در ابتدای سال جدید میلادی در تهران برگزار شود.

انتهای پیام/

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcaeynmu49nei1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما