تاریخ انتشار۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۳
کد مطلب : 534568

موافقت حزب الله و جنبش امل برای حضور در جلسات کابینه لبنان

حزب الله و جنبش امل لبنان موافقت خود را برای حضور در جلسات شورای وزیران لبنان در خصوص تصویب بودجه و بررسی طرح بهبود اقتصادی اعلام کردند.
موافقت حزب الله و جنبش امل برای حضور در جلسات کابینه لبنان
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، حزب الله و امل روز شنبه در بیانیه مشترکی همچنین بر ادامه تلاش برای بهبود روند قضایی و تحقق عدالت و جلوگیری از ظلم و بی عدالتی تاکید کردند.

این دو گروه برجسته محور مقاومت، اصلی ترین و تنها راه حل بحران ها و کاهش مشکلات مردم لبنان را وجود یک دولت نیرومند و برخوردار از اعتماد عمومی دانسته اند.

حزب الله و امل همچنین اعلام کردند که ما در پاسخ به نیازهای شهروندان شریف و درخواست بخش های اقتصادی، تخصصی و صنفی، در جلسات دولت شرکت خواهیم کرد.

این بیانیه می افزاید، کشور عزیزمان لبنان با بحران اقتصادی و مالی بی سابقه ای روبه روست که نمود آن به ویژه با سقوط پول ملی، توقیف پول سپرده گذاران در بانک های لبنان و نیز کاهش خدمات اولیه خصوصا در بخش برق، بهداشت و آموزش دیده می شود و شاهد اوضاع پیچیده سیاسی در سطح ملی و منطقه ای و بازتاب های خطرناک آن در سطوح معیشتی،  اجتماعی و امنیتی هستیم.

بر اساس اعلام رسانه ها حضور حزب الله و جنبش امل در جلسات کابینه لبنان، از سه ماه پیش به دنبال اختلافات پیش آمده در خصوص قاضی طارق البطار بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت،متوقف شده است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdciq5awvt1apw2.cbct.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما