تاریخ انتشار۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۵
کد مطلب : 534545
نماینده ولی‌فقیه در کردستان:

وحدت‌ رویه در اجرای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی تاکید داشت: با وحدت‌ رویه، امید و انسجام در راستای اجرای امر به معروف و نهی از منکر گام برداریم.
وحدت‌ رویه در اجرای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی بعد ظهر امروز در دیدار با دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر استان که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در کردستان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و آرزوی طول عمر با عزت برای رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: از تلاش‌های اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان و متولیان برگزاری این نشست تشکر می‌کنم.

وی با تبریک پیشاپیش فرارسیدن روز زن به همه بانوان گفت: در رابطه با بحث امر به معروف و نهی از منکر مربوط به بخش بانوان و درخواست مسئولان امور بانوان این ستاد در کردستان مبنی بر حمایت‌های ویژه از این حوزه، کمک لازم‌ خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر در واحد دانشگاه‌ها ترویج یابد، تصریح کرد: این فریضه الهی هرچه بهتر تبیین شود، از حالت سلبی خود بیرون آمده و مردم راحت‌تر دغدغه‌هایشان را مطرح و در اجرای این طرح همکاری می‌کنند.

وی راه‌اندازی رشته امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌‌ها را نیازمند مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و افزود: نخستین وظیفه این ستاد این است که شخصیت اداری خود آمران به معروف و ناهیان از منکر و دبیران امر به معروف در ادارات تجلی‌بخش اجرای امربه‌معروف در جامعه باشد، سؤال اینجاست آیا ما خود، خانواده و اطرافیان مورد تأییدمان این فریضه را رعایت می‌کنیم؟

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی با تاکید بر اینکه در امر به معروف و نهی از منکر امانتداری رعایت شود، بیان کرد: نباید در صورت اطلاع از ضعف و مشکلات دیگران، افراد را تحت فشار قرار داده و افشاگری راز منجر به منکر نشود.

وی به بازگویی روایتی از حضرت امام صادق(ع) پرداخت و اظهار کرد: امام می فرمایند: «إفشاءُ السِّرِّ سُقوطٌ» فاش كردن راز ، مايه سقوط است؛ لذا کسی که سرِ خود و یا دیگران را افشا می‌کند، سقوط کرده، شخصیت اداری، معنوی و جایگاه خود را از دست خواهد داد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه آبروی افراد در امر به معروف و نهی از منکر رعایت شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم با وحدت‌ رویه، امید و انسجام در راستای اجرای این فریضه الهی گام برداشته تا روزهای بسیار خوبی را پیش‌رو داشته باشیم.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdoo0kkyt0sk6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما