تاریخ انتشار۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۳
کد مطلب : 534496

تصمیم دولت پاکستان برای تأسیس دانشکده جامعه الازهر مصر

دولت پاکستان از تصمیم خود برای تاسیس یک شعبه رسمی جامعه الازهر مصر با عنوان "دانشکده الازهر" در شهر «لاهور» و امضای تفاهم نامه میان دو کشور خبر داد.
تصمیم دولت پاکستان برای تأسیس دانشکده جامعه الازهر مصر
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، منابع رسمی پاکستان روز شنبه اعلام کردند که وزیر امور مذهبی این کشور در دیدار با سفیر مصر در اسلام‌آباد تصمیم دولت پاکستان برای تاسیس دانشکده جامعه الازهر در شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب را اعلام کرد.

وزارت امور مذهبی پاکستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «پیر نور الحق قادری» در دیدار امروز خود با «طارق محمد» سفیر مصر در پاکستان گفت که شعبه بزرگی از جامعه الازهر مصر در لاهور پاکستان تاسیس خواهد شد و در این خصوص تفاهم نامه رسمی میان دولت‌های دو کشور به زودی امضا می‌شود.

در این بیانیه آمده است: وزیر امور مذهبی پاکستان افزود که مقدمات تاسیس دانشکده جامعه الازهر در شهر لاهور شروع شده است، اساتید این دانشکده از مصر خواهند بود اما مدیریت و مسوولیت این دانشکده بر عهده پاکستان خواهد بود.

در دیدار امروز «پیر سعید الحسن» وزیر امور مذهبی دولت ایالت پنجاب و «طاهر رضا بخاری» مدیرکل سازمان اوقاف این ایالت نیز حضور داشتند.

وزیر امور مذهبی پاکستان اعلام کرد که کارگروه مشترک با حضور وزارت آموزش و پرورش، وزارت خارجه و سازمان اوقاف ایالت پنجاب تشکیل می‌شود.

وی افزود که تفاهم نامه رسمی برای تاسیس دانشکده جامعه الازهر میان پاکستان و مصر امضا خواهد شد.

گفتنی است، پیر نور الحق قادری اواخر اسفندماه ۱۳۹۹ با هدف شرکت در کنفرانس بین المللی گفت وگو میان ادیان و تمدن‌ها و همچنین تشریح راهبرد مقابله با اسلام هراسی، سفر رسمی به مصر انجام داد.

وزیر امور مذهبی پاکستان همچنین با شیخ الازهر مصر دیدار و پیام ویژه عمران خان نخست وزیر پاکستان را تقدیم و راهبرد مقابله با پدیده اسلام هراسی و تدوین راهکار مشترک میان دولت پاکستان و الازهر را تشریح کرد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdci35awqt1ap52.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما