تاریخ انتشار۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب : 534388

سردار پاکپور: عملیات‌های رزمایش محمّد رسول‌الله (ص) با موفقیت کامل اجرا شد

رزمایش محمّد رسول‌الله (ص) با محوریت جغرافیایی و عملیاتی توسط قرارگاه قدس در استان سیستان و بلوچستان به‌صورت ترکیبی در دو فاز بزرگ «رزمی-نظامی» و «مردم‌یاری- غیرنظامی» برگزار شد.
سردار پاکپور: عملیات‌های رزمایش محمّد رسول‌الله (ص) با موفقیت کامل اجرا شد
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، با اجرای مراحل گوناگون بزرگترین رزمایش مشترک و ترکیبی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با عنوان مقدس «محمّد رسول‌الله (ص)»، یکی از بزرگ‌ترین صحنه‌های تمرینات عملیاتی این نیرو در منطقه جنوب شرق کشور برگزار شد. این رزمایش با محوریت جغرافیایی و عملیاتی قرارگاه قدس در استان سیستان و بلوچستان به‌صورت ترکیبی در دو فاز بزرگ رزمی نظامی و مردم‌یاری غیرنظامی برگزار شد.

در رزمایش محمّد رسول‌الله (ص) یگان‌های گوناگون عملیاتی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اعم از موشکی، توپخانه، پهپادی، بالگردی، زرهی، تخریب و انفجارات، نیروهای مخصوص و واحدهای تخصصی رزمی قرارگاه قدس، شرایط شبیه‌سازی‌شده درگیری‌ها و عملیات‌های واقعی را با موفقیت کامل اجرا کردند.

در فاز رزمی و نظامی این رزمایش تاکتیک‌های ترکیبی یگان‌های موشکی، ادوات و زرهی، توپخانه، پهپاد، بالگردهای تهاجمی و نیروهای پیاده و تکاور با همراهی جنگال و بهداری رزم با تمرکز بر عملیات هجومی و دفاع مستحکم به مرحله اجرا درآمد.

یکی از ویژگی‌های مهم و اجرایی رزمایش اخیر محمّد رسول‌اللّه صلّی اللّه علیه و آله و سلّم قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه که با مشارکت نیروهای مردمی و بسیج، نیروی انتظامی و مرزبانی همراه بود، تمرکز بر مشارکت مردمی در تأمین امنیت پایدار و مردمی کردن امنیت بود.

فرماندهان و بازرسان قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (صلّی اللّه علیه و آله و سلّم) و ستادکل سپاه، سردار علی شادمانی معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (صلّی اللّه علیه و آله و سلّم)، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار محمد کرمی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق و جمعی از فرماندهان و مسئولین نیروی زمینی سپاه در مراحل مختلف رزمایش و مقامات استانی و محلی، سران طوایف مختلف، معتمدین تشیع و تسنن منطقه در مرحله نهایی اجرای این رزمایش حضور داشتند.

در جریان این نمایش اقتدار مردمی برای مقابله با تهدیدات تروریستی و اقدامات شرارت‌آمیز گروهک‌های نیابتی دشمن، سران طوایف گوناگون استان سیستان و بلوچستان ضمن دیدار و گفتگوی صمیمی با سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه مراتب سپاس و تقدیر مردم استان از اقدامات نیروی زمینی در حوزه امنیت مردم و فعالیت‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی را اعلام کردند.

در این دیدارها که در حاشیه رزمایش محمّد رسول‌الله صلّی اللّه علیه و آله و سلّم برگزار شد، سران طوایف مختلف استان از فراهم شدن زمینه مشارکت مردمی در تأمین امنیت منطقه تقدیر و آمادگی کامل خود را برای مقابله با تحرکات شرارت‌آمیز در منطقه اعلام کردند.

در این رزمایش، علاوه بر اجرای تاکتیک‌ها و تمرینات رزمی برای مقابله با تهدیدات متصور، برنامه‌های متنوع و گوناگون غیرنظامی و مردم‌یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هدف تحکیم همدلی و همراهی و کمک به تأمین برخی نیازهای مردم شریف و نجیب استان سیستان و بلوچستان اجرایی شد.

بنا بر این گزارش؛ تهیه و توزیع صدها قلم کالای اساسی و جهیزیه عروسی برای خانواده‌های محروم، تهیه و توزیع هزاران بسته کمک‌معیشتی شامل اقلام ضروری، تهیه و توزیع بسته‌های فرهنگی و ورزشی و… از جمله مهمترین اقدامات غیرنظامی و مردم‌یاری نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان رزمایش بزرگ محمّد رسول‌الله (ص) بود.

اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و حضور فرماندهان در سطح مدارس مختلف، تجمع گسترده بسیجیان استان و همچنین اجرای فعالیت‌های عمرانی و خدماتی قرارگاه محرومیت‌زدایی نیروی زمینی سپاه کنار نمایش اقتدار و آمادگی‌های نظامی و دفاعی، برگی زرین و صحنه افتخارآمیز جدیدی را از قدرت‌نمایی ملت عزتمند ایران برای مقابله با تهدیدات متصور دشمنان خلق کرد.

سردار سرتیپ محمد پاکپور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رزمایش محمّد رسول‌اللّه (ص) در منطقه جنوب شرق با محوریت جغرافیایی و عملیاتی توسط قرارگاه قدس در استان سیستان و بلوچستان به‌صورت ترکیبی در دو فاز بزرگ رزمی نظامی و مردم‌یاری غیرنظامی برگزار شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: در فاز رزمی نظامی یگان‌های گوناگون عملیاتی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اعم از موشکی، توپخانه، پهپادی، بالگردی، زرهی، تخریب و انفجارات، نیروهای مخصوص و واحدهای تخصصی رزمی قرارگاه قدس همه شرایط شبیه‌سازی‌شده درگیری‌ها و عملیات‌های واقعی را با موفقیت کامل اجرا کردند.

وی ادامه داد: دیدار و گفت‌وگو با سران طوایف استان، توزیع صدها قلم کالای اساسی و جهیزیه، توزیع هزاران بسته کمک‌معیشتی، فرهنگی و ورزشی، حضور فرماندهان در مدارس، تجمع گسترده بسیجیان استان و همچنین اجرای فعالیت‌های عمرانی و خدماتی از جمله مهمترین برنامه‌های انجام‌شده در بخش غیرنظامی مردم‌یاری این رزمایش است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdciv5awvt1app2.cbct.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما