تاریخ انتشار۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب : 534380
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه

«غیرت دینی» مردم قم سبب قیام آنها شد/تاکید بر حفظ وحدت و همبستگی در جامعه

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: «غیرت دینی» مردم قم سبب قیام آنها به رهبری امام خمینی(ره) شده و در نهایت به تدریج به پیروزی انقلاب اسلامی ختم شد.
«غیرت دینی» مردم قم سبب قیام آنها شد/تاکید بر حفظ وحدت و همبستگی در جامعه
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا مامد کلشی‌نژاد امروز در خطبه‌های نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات، به قیام خونین مردم قم در سال 56 اشاره کرد و اظهار داشت: باید برخی مناسبت‌ها مانند قیام مردمی و خونین قم احیا شده و به فراموشی سپرده نشود.
 
وی تصریح کرد: «غیرت دینی» مردم قم سبب قیام آنها به رهبری امام خمینی(ره) شده و در نهایت به تدریج به پیروزی انقلاب اسلامی ختم شد.
 
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: همچنین قیام مردم قم نشان‌دهنده عمق اعتقادات دینی آن مردم بود و امام خامنه‌ای نیز در این زمینه فرمودند که کینه عمیق آمریکا از اعتقادات اسلامی مسلمانان نشأت می‌گیرد.
 
ماموستا کلشی‌نژاد در ادامه با تاکید بر اینکه باید اسلام را آنگونه که هست به جامعه جهانی معرفی کرد گفت: همچنان که پیامبر اسلام(ص) با کمال شفافیت آن را در اختیار مسلمانان قرار داد تا یک تمدن نوین و برخوردار از تکامل انسانی تشکیل دهند.
 
وی در ادامه خطبه‌ها نیز با تاکید بر اتحاد و همبستگی و آرامش و امنیت در جامعه اظهار داشت: امید است مشکلات معیشتی مردم نیز با تلاش مسئولان حل شده و تحریم‌های ظالمانه دشمنان برچیده شود تا مردم آنچنان که زیبنده و شایسته آنها است با آرامش زندگی کنند.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcaaynmw49nee1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما