>> مشکلات امروز جامعه نیازمند برنامه‌ریزی و آینده‌نگری است | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹
کد مطلب : 534378
امام جمعه سنندج :

مشکلات امروز جامعه نیازمند برنامه‌ریزی و آینده‌نگری است

ماموستا فایق رستمی از جوانان به عنوان موتور محرکه توسعه و رونق در کشور نام برد و گفت: رفع مشکلات امروز جامعه نیازمند برنامه‌ریزی و آینده‌نگری است باید از ظرفیت جوانان خوش فکر و توانمند برای عبور از مشکلات بهره گرفت.
مشکلات امروز جامعه نیازمند برنامه‌ریزی و آینده‌نگری است
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که با حضور نمازگزاران و با رعایت الزامات بهداشتی در مسجد دارالاحسان این شهر اقامه شد، با بیان اینکه پیغمبر نور و رحمت برکتی برای تمام جهان بشریت در طول تاریخ است؛ اظهار داشت : مسجد دانشگاه ملاقات با خدا و نشستن در محضر پروردگار است و باید قدر آن را بدانیم.

وی با عنوان اینکه محیط زیست هرچه حراست و حفاظت شود زندگی انسان‌ها بهتر رو به توسعه و آبادانی خواهد رفت، تصریح کرد: حراست از محیط زیست را وظیفه همگانی دانست و از بین رفتن محیط زیست تنها به ریختن زباله خراب نمی‌شود فساد و بی‌امری الهی موجب نابودی محیط زیست خواهد شد.

امام جمعه سنندج افزود: حضور گرم مسوولان در نمازهای جمعه و در جمع مردم نقش مهمی در شناخت بیشتر آنان از مشکلات جامعه و تصمیم‌گیری‌های مناسب برای حل مشکلات مردم دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حادثه دلخراش انفجار تانکر حامل مازوت در حسین‌آباد و مشکلاتی که برای مردم این روستا پیش آمد اشاره کرد و افزود: امیدواریم خداوند تبارک و تعالی هر چه زودتر زمینه شفای عاجل زخمی شدگان این حادثه دلخراش را فراهم و به بازماندگان کسانی که جان باختند صبر و بردباری عنایت کند.

شایستگی یک مسوول در خدمت او به مردم معنا پیدا می‌کند

ماموستا رستمی اضافه کرد:  وظیفه مسوولان خدمت به مردم و تلاش در راستای رفع مشکلات آنان است و شایستگی یک مسوول در خدمت او به مردم معنا پیدا می‌کند.

وی همچنین اذعان داشت: رفع مشکلات معیشتی مردم و ایجاد سرپناه برای کسانی که رنج مسکن دارند باید اولویت مسوولان باشد.

امام جمعه سنندج گفت: افزایش افسار گسیخته قیمت کالاها فشار جدی به مردم به ویژه قشر نیازمند وارد کرده و این نیازمند نظارت جدی بر بازار است.

وی خاطرنشان کرد: قیمت کالاها در بازار هر روز افزایش دارد لذا مقابله با این وضعیت نیازمند نظارت جدی دستگاه‌های متولی است.

ماموستا رستمی در ادامه از جوانان به عنوان موتور محرکه توسعه و رونق در کشور نام برد و گفت: رفع مشکلات امروز جامعه نیازمند برنامه‌ریزی و آینده‌نگری است باید از ظرفیت جوانان خوش فکر و توانمند برای عبور از مشکلات بهره گرفت.

وی اضافه کرد: جوانان جامعه برای تشکیل زندگی و استقلال نیاز به توجه در دو حوزه ایجاد اشتغال و مسکن دارند و مسوولان باید در این زمینه تسهیلگری کنند.

زن و مرد باید با صبر و بردباری در مسایل و مشکلات از هم پشتیبانی کنند

امام جمعه سنندج در ادامه از طلاق به عنوان منفورترین حلال نام برد و گفت: طلاق موجب از بین رفتن کانون گرم زندگی می‌شود و زمینه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را فراهم می‌سازد.

وی خاطرنشان کرد: بنا به فرموده قرآن و دین اسلام زنان آرامش دهنده مردان و مردان برای زنان لباس شرف و کرامت هستند.

ماموستا رستمی تصریح کرد: متاسفانه در جهان امروز به واسطه گسترش فضای مجازی هویت ارزشمند زنان مورد دستخوش قرار گرفته و مفاهیم و معنای واقعی خود را از دست داده است.

امام جمعه سنندج در پایان عنوان کرد: زن و مرد باید با صبر و بردباری در مسایل و مشکلات پشت هم را بگیرند و از متلاشی شدن کانون گرم خانواده جلوگیری کنند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdchqknm623nxxd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما