تاریخ انتشار۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۹:۵۴
کد مطلب : 534354
وزیر بهداشت خبر داد:

اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای تأمین آمبولانس دریایی در هرمزگان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه استان هرمزگان نیاز به آمبولانس دریایی دارد، گفت: برهمین اساس ۳۰۰ میلیارد ریال برای تامین آمبولانس دریایی به جزیره بوموسی و هرمز اختصاص داده شده است تا مشکل این مناطق حل شود.
اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای تأمین آمبولانس دریایی در هرمزگان
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، دکتر بهرام عین اللهی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای اداری استان هرمزگان با حضور رئیس جمهور برگزار شد، افزود: زیرساخت های بهداشتی و درمانی در هرمزگان به‌ویژه در شرق ضعیف است که برای جبران این کمبود و رفع بخشی از مشکلات مردم ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای احداث بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی میناب اختصاص یافته است.
 
وی بیان داشت: برای راه‌اندازی دانشکده دندان‌ پزشکی در هرمزگان نیز یک هزار میلیارد ریال اعتبار درنظرگرفته شده است که این پروژه نیز انجام خواهد شد.
 
وزیر بهداشت همچنین با اشاره به سفر به شهرستان جاسک هرمزگان اظهارداشت: طبق بازدیدهای میدانی و گفت و گو با اقشار مردم و نخبگان این شهرستان، بندر جاسک نیاز به زیرساخت هایی در زمینه آب، جاده و رفع مشکل صیادی دارد.
 
وی همچنین در سفر به سیریک و دیدار با مردم و بازدید از زیرساخت‌های درمانی این شهرستان گفت: در سیریک نکته مثبتی که وجود داشت کمک خیران است و اگر خیران پای کار بیایند بیمارستان سیریک را گسترش خواهیم داد و بخشی از مشکلات این منطقه هم حل خواهد شد.
 
‌عین‌اللهی در ادامه گفت: هرمزگان ظرفیت های بالایی در حوزه جذب گردشگر و حتی جذب گردشگر سلامت دارد و استعداد گردشگری سلامت این استان بسیار بالا است و می‌توانیم حتی دانشجوی خارجی در استان هرمزگان جذب کنیم.
 
وی گفت: بومی‌گزینی یکی از سیاست‌های وزارت بهداشت در جذب نیروهاست و سنجش استخدامی به صورت شهرستانی اسم مناطق در سهمیه جذب نیرو آورده می‌شود.
 
رئیس جمهور صبح امروز در بدو ورود به فرودگاه شهدای پرواز ۶۵۵ بندرعباس گفت: هرمزگان استانی تجاری، صنعتی، کشاورزی و گردشگری است و زمینه ها و ظرفیت های بسیار خوبی در این استان و شهر بندرعباس داریم که با وجود این ظرفیت های ارزشمند امروز برخی از نارسایی ها مثل فقر و بیکاری در این منطقه معنا ندارد.

دکتر رئیسی روز پنج‌شنبه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰ در چهاردهمین سفر استانی برای بررسی وضعیت هرمزگان به این استان سفر کرده است.
۱۷ نفر از وزرا و معاونان رئیس جمهور، آیت الله ابراهیم رئیسی را در این سفر ۲ روزه به هرمزگان همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbsabsarhbffp.uiur.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما