تاریخ انتشار۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب : 531822

تأکید امام جمعه اهل‌سنت ارومیه بر تزریق واکسن

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه با اشاره به لزوم تزریق واکسن در گروه‌های هدف گفت: اگر کسانی در دریافت واکسن کوتاهی کرده و سبب گسترش بیماری شوند مرتکب خیانت به همنوعان خود و به نوعی مرتکب حق‌الناس می‌شوند.
تأکید امام جمعه اهل‌سنت ارومیه بر تزریق واکسن
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا مامد کلشی‌نژاد امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با دعوت عموم نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با اشاره به لزوم اطمینان‌سازی در بستر جامعه اظهار داشت: دشمنان همواره در تلاش هستند تا با دسیسه‌ها و برنامه‌های مختلف، در اذهان عمومی تشویش و عدم اطمینان در جامعه به وجود آورند.
 
وی تأکید کرد: دشمنان همواره سعی می‌کنند تا القا کنند که اسلام نمی‌تواند بر شما مدیریت کرده و رهبران اسلامی نمی‌توانند با قانون اسلام، عدالت را در بازار و در تعاملات و نیز در زندگی اجتماعی شما به وجود آورند.
 
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه با تأکید بر اینکه دین مبین اسلام برنامه‌های مدونی را در تمامی عرصه‌ها حتی از لحاظ عقیدتی به وجود آورده است گفت: در همین راستا برخی مواقع افراد یا احزاب و گروه‌هایی را در بین مسلمانان به وجود می‌آورند که اسلام را خشن جلوه داده و آن را همواره با کشت و کشتار معرفی می‌کنند.
 
 وی افزود: بی‌شک این احزاب هیچ جایگاهی در اسلام ندارند اما کفار و دشمنان این نقشه‌ها و برنامه‌ها را برای اسلام دارند و حتی تلاش دارند تا با ارائه برنامه‌هایی، شریعت و ادبیات اسلام را به عنوان غش و خیانت معرفی کنند.
 
ماموستا کلشی‌نژاد با اشاره به قضیه مطففین در قرآن کریم که به موضوع تعاملات اجتماعی بازمی گردد گفت: بی‌تردید نباید افراد اجتماع در موضوع تجارت و معامله و همچنین در کارهای اجتماعی و سیاسی نسبت به یکدیگر خیانت داشته باشند چون بشر به گونه‌ای خلق شده که همه از بالاترین تا پایین‌ترین رده اجتماعی به یکدیگر احتیاج دارند.
 
وی افزود: بی‌تردید امروز اگر پاکبانان در شهر فعال نباشند و به نظافت محیط زندگی نپردازند، بوی تعفن شهر و محله را در برمی ‌گیرد پس همه به یکدیگر احتیاج دارند و بنابراین در چنین شرایطی نباید نسبت به هم خیانت کرد چون مورد تهدید خداوند متعال است.
 
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه اظهار داشت: برخی تاجران به کشور چین رفته اما نامرغوب‌ترین کالاها را وارد کشور می‌کنند در حالی که این کالاهای نامرغوب عمر کمتری دارند و بنابراین کوچکترین ضربه در روابط اجتماعی خیانت محسوب می‌شود.
 
وی در ادامه با تأکید بر فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: با توجه به اینکه سویه جدیدی از بیماری کرونا وارد کشور شده است باید با کادر سلامت همکاری کرد.
 
ماموستا کلشی‌نژاد با اشاره به لزوم تزریق واکسن در گروه‌های هدف بیان کرد: اگر کسانی در دریافت واکسن کوتاهی کرده و سبب گسترش بیماری شوند مرتکب خیانت به همنوعان خود و به نوعی مرتکب حق‌الناس می‌شوند بنابراین مردم باید در زمینه پیشگیری از بیماری نهایت تلاش خود را انجام دهند.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcirzawrt1apv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما