تاریخ انتشار۲۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۹
کد مطلب : 531414
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تاکید کرد؛

جهاد و اجتهاد شاخصه سردار سلیمانی و علامه مصباح است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: در برگزاری مراسم بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و علامه مصباح یزدی باید به دو شاخصه جهاد و اجتهاد توجه ویژه شود.
جهاد و اجتهاد شاخصه سردار سلیمانی و علامه مصباح است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی ظهر دوشنبه در جمع فعالان فرهنگی، سیاسی، دانشگاهی و مردمی بزرگداشت آیت الله مصباح یزدی اظهار کرد: آن چیزی که امروز در بزرگداشت شخصیت‌هایی چون علامه مصباح و شهید سلیمانی باید به آن توجه داشت انجام اقدامات ماندگار و تأثیرگذار برای معرفی این الگوهای برتر به جامعه و نسل جوان است که باید مورد توجه باشد.

وی ادامه داد: در ایام شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و رحلت علامه مصباح یزدی باید به دو مسئله جهاد و اجتهاد این دو شخصیت توجه ویژه شود و می‌توان با برگزاری مراسمات و همایش‌هایی جهاد و اجتهاد این دو شخصیت بزرگ را به خوبی تبیین کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه معرفی الگوهای برتر و شخصیت‌های حماسه ساز انقلاب اسلامی به جوانان می‌تواند آنها را در مقابله با تهدیدات و جنگ روانی دشمنان بیمه کند، عنوان کرد: امروز برای معرفی بهتر این شخصیت‌ها باید عزم ملی و غیرت دینی و انقلابی داشته باشیم و از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها با خوبی استفاده کنیم.

کوتاهی در قبال معرفی الگوهای برتر جامعه گناهی نابخشودنی است

خطیب نماز جمعه اراک ادامه داد: کوتاهی در قبال معرفی شخصیت‌ها و الگوهای برتر جامعه گناهی نابخشودنی است و نباید بی تفاوت بود و لذا این مسئله یک وظیفه همگانی است چرا که هم تعظیم شعائر اسلامی محسوب می‌شود و هم موجب تقویت وحدت و امنیت کشور خواهد شد.

دری نجف آبادی گفت: در تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی چهره‌های شاخص و بزرگی برای احیای ارزش‌های اسلامی و اعتلای دین اسلام نقش آفرینی کردند و به الگوهای ماندگاری تبدیل شده‌اند که معرفی این الگوها به جوانان و اقشار مختلف مردم می‌تواند برکات زیادی داشته باشد و در تربیت نسل تراز انقلاب اثرگذار باشد.

وی بیان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی حیات با برکت خود را در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی گذراند و امروز مکتب شهید سلیمانی متعلق به جهان اسلام و همه آزادی خواهان و جامعه بشریت است و این ایام فرصتی مناسب برای معرفی مکتب جهانی شهید سلیمانی است که باید از آن به خوبی بهره برداری کرد.

آیت الله مصباح یزدی به معنای واقعی پاسدار حریم اسلام فقاهت و ولایت بود

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: آیت الله مصباح یزدی به معنای واقعی پاسدار حریم اسلام فقاهت و ولایت بود که با ایستادگی و هوشیاری در برابر تحریف، انحراف و التقاط نقش مؤثری در تهذیب و تعلیم و تربیت نیروهای مؤمن و انقلابی ایفا کرد و امروز آثار علمی ایشان نیز منشأ برکات ارزشمند در سطح ملی و بین‌المللی است و لذا تبیین سیره، شخصیت و آثار ایشان یک ضرورت است.

وی ادامه داد: یکی از وظایف مهم امروز نخبگان فرهنگی و دانشگاهی جهاد تبیین است که باید در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی و چهره‌های شاخص باید به شکل جهانی رقم بخورد و این نیازمند عزم ملی و تلاش همه جانبه است.

دری نجف آبادی در پایان بیان کرد: در استان مرکزی نیاز است ستاد مرکزی بزرگداشت آیت الله مصباح یزدی فعال شود و در راستای معرفی سیره و شخصیت این دانشمند و عارف برجسته و انقلابی تلاش کند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfyydtjw6dmja.igiw.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما