تاریخ انتشار۲۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب : 531089

عربستان سعودی فعالیت گروه تبلیغی جماعت را ممنوع کرد

عربستان سعودی فعالیت گروه تبلیغی جماعت را در سرزمین وحی ممنوع کرد و این گروه را «دروازه ترور» نامید.
عربستان سعودی فعالیت گروه تبلیغی جماعت را ممنوع کرد
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، به نقل از وابسته فرهنگی کشورمان در بمبئی،دولت عربستان سعودی در بیانیه ای فعالیت گروه تبلیغی جماعت در خاک خودش را ممنوع اعلام کرد و اظهار داشت که این گروه دروازه ترور هستند.

 گروه تبلیغی جماعت گروهی با ایده های افراط گرا و نزدیک به وهابیون بودند اما دولت عربستان فعالیت این گروه را مغایر با دستورات اسلامی شاخه وهابیت دانست و بدلیل اشاعه خرافه پرستی فعالیت این گروه را در عربستان ممنوع کرد. 

مفتی ثابت رئیس گروه تبلیغی جماعت ضمن ردّ ادعاهای عربستان و محکومیت شدید این اقدام دولت سعودی بیان کرد، عربستان خود با تغییرات به سوی فرهنگ غربی حرکت کرده است و نشانه این امر تاسیس قمارخانه ها و مراکز فساد و فحشا می باشد.

وی افزود: پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) با سعی و کوشش خود در بیش از هزار چهارصد سال پیش این مراکز را از سرزمین وحی برچیدند، اما دولت کنونی عربستان آنها را دوباره بازگشائی نمود.

مفتی ثابت افزود که اعضای این گروه در کشورهایی همچون پاکستان، مالزی، اندونزی و دیگر کشورها در حال فعالیت هستند. ایشان داوطلبانه و برای جلب رضای خداوند بدون هیچ چشم داشتی فعالیت های تبلیغی خود را انجام می دهند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdjf0knyt0sz6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما