تاریخ انتشار۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب : 530644
 مروه عثمان در «جریان خاورمیانه» پرس‌تی‌وی بررسی می‌کند:

اعتراض به «توافق شرم» و نگرانی اسرائیل از نزدیکی ایران و امارات

برنامه «جریان خاورمیانه» شبکه پرس‌ تی‌وی اعتراض مردم اردن به «توافق شرم» و سفر مشاور ارشد امارات به ایران را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.
اعتراض به «توافق شرم» و نگرانی اسرائیل از نزدیکی ایران و امارات
به گزارش حوزه سایر رسانه های خبرگزاری تقریب،برنامه «جریان خاورمیانه» به تهیه‌کنندگی و اجرای مروه عثمان نگاهی دارد به اعتراض هزاران اردنی به قرارداد میان اردن و رژیم صهیونیستی که به «توافق شرم» معروف شده است. تظاهرکنندگان اردنی عادی‌سازی روابط با اسرائیل را خیانت به آرمان‌های فلسطین می‌دانند.

رائد العمری روزنامه نگار از امام به عنوان کارشناس این بخش برنامه درباره عوارض و عواقب این توافق برای اردن سخن می‌گوید و به این پرسش مروه عثمان پاسخ می‌دهد که آیا خشم عمومی مردم اردن، دستگاه حاکم این کشور را از اجرای این توافق منصرف نخواهد کرد؟ 

بخش دوم برنامه هم به بهانه سفر هفته گذشته طحن بن زاید آل نهیان مشاور امنیت ملی امارات به ایران، به بررسی دلایل و نتایج این سفر می‌پردازد.

مشاور امنیت ملی امارات در دیدار با ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، از ایران به کشور مهم و قدرتمند در منطقه یاد کرد و بر اهمیت توسعه و توسعه روابط دوجانبه تاکید نمود.

 محمد سلطانی‌نژاد، استاد دانشگاه تهران و تحلیل‌گر مسائل سیاسی به عنوان مهمان این بخش برنامه به بررسی تاثیرات استحکام روابط میان ایران و امارات بر مناسبات منطقه‌ای و نگرانی رژیم صهیونیستی از این موضوع خواهد پرداخت.

برنامه «جریان خاورمیانه» سه‌شنبه ساعت 21:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز چهارشنبه ساعت 10:00، 17:00 و 23:00، پنج‌شنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjxyeixuqetmz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما