تاریخ انتشار۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷
کد مطلب : 530105
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه:

دشمن درصدد خدشه‌دار کردن اسلام و تفرقه بین مسلمانان است

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: امروز دشمن از ناحیه افراط وارد عرصه شده تا اسلام را خدشه‌دار و در نتیجه بین مسلمانان تفرقه بیندازند و از سوی دیگر کارهایی انجام دهند که به دور از شأن هر مسلمانی است.
دشمن درصدد خدشه‌دار کردن اسلام و تفرقه بین مسلمانان است
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا مامد کلشی‌نژاد امروز در خطبه‌های نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه به موضوع تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: از مهمترین مسائلی که جزو وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی است، تهیه و تصویب طرح‌های مناسب برای شناسایی و معرفی مذاهب و شیوه‌های هجوم فرهنگی دشمنان به مبانی فرهنگ، اندیشه و ارزش‌های اسلامی و انقلابی و بررسی راهکار برای رفع آنها است.
 
وی تصریح کرد: متاسفانه امروزه به انحای مختلف به خصوص در درون گروه‌های به ظاهر اسلامی در تشیع و تسنن، دشمن مجهز شده و به آنها افکاری القاء می‌کند که از ناحیه افراط وارد عرصه شده و اسلام را خدشه‌دار و در نتیجه بین مسلمانان تفرقه بیندازند و از سوی دیگر کارهایی انجام دهند که به دور از شأن هر مسلمانی است.
 
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: تهیه و تصویب طرح‌های مناسبی که بتوان این فرهنگ را در جای جای کشور معرفی کند می‌تواند راهگشایی برای این مسائل باشد تا این مشکلات به زودی حل شده و دشمن به ویژه دشمنان اسلام و مسلمانان نتوانند از طرح‌هایی که در ذهن خود دارند برای تضعیف جهان اسلام و از بین بردن مسلمانان که هیچ موقع به نتیجه نرسیده‌اند استفاده کنند.
 
وی در ادامه به موضوع احتکار در جامعه اسلامی اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون نظارت دولتی در رابطه با احتکار آغاز شده و امید است مثمر ثمر واقع شود و اگر از ناحیه وحی به این قضیه بنگریم، در آیاتی از قرآن کریم، خداوند متعال مسلمانان را از احتکار و گران فروشی برحذر داشته است.

ماموستا کلشی‌نژاد با اشاره به اینکه مسئولان نباید در موضوع احتکار و گران‌فروشی در جامعه کوتاهی کنند بیان کرد: در این راستا سیستم تعزیرات حکومتی باید فعال شده و نظارت بیشتری در بازار داشته باشد تا مردم در این وضعیت نامطلوب اقتصادی دچار مشکل نشوند.
 
وی در ادامه با تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار داشت: باید قدردان زحمات این پرستاران باشیم چون در هشت سال دفاع مقدس تلاش کردند تا از کیان ممکلت دفاع کنند و امروزه نیز جامعه پزشکی به دور از همه آمال و آرزوهای خود برای درمان بیماران به ویژه بیماران کرونایی تلاش می‌کنند.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbggbssrhbf8p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما