تاریخ انتشار۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴
کد مطلب : 529476

مسجد تاریخی وادی الحسین یکی از 7 مسجد زیبا و دیدنی تایلند

اسلام دومین دین رسمی در تایلند محسوب می شود و مسلمانان از بیشترین پیروان به عنوان اقلیت دینی بعد از بودائیان در این کشور برخوردار می باشند.
مسجد تاریخی وادی الحسین یکی از 7 مسجد زیبا و دیدنی تایلند
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، به نقل از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تایلند، بر این اساس مساجدی زیبا و باشکوهی در سراسر تایلند بویژه در جنوب این کشور که بیشترین تمرکز مسلمانان را داراست، بنا شده که از مقاصد گردشگری فرهنگی و مذهبی به شمار می آید. 

مسجد تاریخی وادی الحسین که به مسجد 300 ساله نیز مشهور است، یکی از 7 مسجد تاریخی تایلند است که بر اساس اطلاعات موجود در سال 1724 توسط یکی از علمای سادات آنزمان معروف به وان حسین در منطقه ناراتیوات و تماما از چوب بنا شده است. این مسجد در ابتدا فقط از سقف شیروانی کاهی تشکیل شده بود ولی بعدها به سفالهای سنتی و مطمئن مجهز شد. این بنا دارای دو ساختمان در کنار هم است.

ساخت و ساز این بنا تماماً از چوب و با استفاده از تکنیک میخ چوبی بنا شده است.ساختمان به سبک معماری سنتی تایلندی است که با هنرهای چینی و مالایی در هم آمیخته شده است.

چشمگیرترین قسمت ساختمان که به وضوح قابل توجه است منطقه بالای سقف یک پایه برای حمایت از شیروانی در سقف طبقه اول دیده میشود. مناره بنا به روش سقف چینی کار شده و بر روی بام قرار گرفته است. پشت به پنجره یک زنگ بادی وجود دارد که به شکل زیبایی با تزیینات برگ، گل و الگوهای چینی کنده کاری شده است. کنار مسجد قبرستان مسلمانان قرار دارد که سنگ قبر مردان با زنان در این قبرستان متمایز گردیده است. 
 
بر اساس سیاست پساکرونای دولت تایلند حمایت و رونق گردشگری فرهنگی و سالم اماکن مذهبی و از جمله مساجد مورد توجه قرار گرفته و این کشور ظرفیت های بکر خود را در این زمینه برای جاذبه های گردشگری به رخ میکشد. در حالیکه تا پیش از این سابقه نداشت.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdca0onmi49nuy1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما