تاریخ انتشار۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۴:۲۶
کد مطلب : 529226

تداوم تظاهرات گسترده معترضان به نتایج انتخابات عراق

شمار زیادی از معترضان به نتایج انتخابات در نزدیکی منطقه سبز بغداد خواهان ابطال نتایج انتخابات پارلمانی اخیر در این کشور شدند.
تداوم تظاهرات گسترده معترضان به نتایج انتخابات عراق
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، صابرین نیوز گزارش داد که هزاران نفر از مردم عراق روز جمعه با برپایی تظاهرات در نزدیکی منطقه سبز بغداد خواهان ابطال نتیجه انتخابات اخیر این کشور شدند.

معترضان با شعار جمعه پایداری به خیابان‌های بغداد آمدند و در مخالفت با نتیجه اعلام شده از سوی کمیساریای عالی انتخابات شعار سر می‌دهند.

جمعی از تظاهرات‌کنندگان هم تلاش داشتند موانع بتنی مقابل منطقه سبز را برداشته و وارد آنجا شوند که با ممانعت نیروهای امنیتی مواجه شدند.

از سوی دیگر کمیته برگزاری تظاهرات در مخالفت با نتیجه انتخابات عراق با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که بروز تقلب در انتخابات واقعیتی است که معترضان نسبت به آن کوتاه نخواهند آمد.

در بیانیه این کمیته آمده است: مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق چه در همدست شدن با طرف‌های بیگانه برای تقلب در انتخابات و چه با تشکیل کمیته‌هایی که حقیقت را کتمان می‌کنند، درصدد است خون شهدایی را که در دفاع از حق ریخته شده است، پایمال کند. کمیساریای غیرمستقل انتخابات هم با پافشاری برای اعلام نتایج نهایی انتخابات به شکایت‌ها و شواهد دال بر فساد و تقلب در انتخابات اهمیتی نداد و خواسته‌های مردم مظلوم را به دلیل تقلب نادیده گرفت. امید به صداقت و عدالت قوه قضاییه شجاع عراق برای بازگرداندن حق به صاحبانش و برملا شدن هویت قاتلان معترضان، امید بزرگی برای تحقق عدالت و رعایت انصاف نسبت به صاحبان حق است.

این کمیته ضمن تاکید بر مخالفت قاطع خود با نتیجه کمیته حقیقت‌یاب در پرونده کشتار معترضان مسالمت جو و آتش زدن خیمه‌های تحصن آنها در نزدیکی منطقه سبز بغداد گفت: خون این‌ها هدر نخواهد رفت و خورشید پشت ابر نمی‌ماند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdxn0k9yt0xx6.2a2y.html
مرجع : العالم
نام شما
آدرس ايميل شما