تاریخ انتشار۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱:۲۸
کد مطلب : 529214

شهروندان اردنی در اعتراض به توافق آبی با رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند

منابع خبری روز جمعه از برگزاری راهپیمایی شهروندان اردنی علیه "توافقنامه انرژی مقابل آب" میان این کشور و رژیم صهیونیستی خبر دادند.
شهروندان اردنی در اعتراض به توافق آبی با رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، شهروندان اردنی روز جمعه پس از اقامه نماز جمعه اقدام به راهپیمایی در امان در اعتراض به "توافقنامه انرژی مقابل آب" میان این کشور و رژیم صهیونیستی کردند.

این راهپیمایی به درخواست کمپین ملی اردن برای کنار گذاشتن توافق گاز با اسرائیل برگزار شد.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار لغو این توافق شدند.

این دومین راهپیمایی شهروندان اردنی طی جمعه بود و اردنی‌ها جمعه گذشته نیز در اعتراض به توافقنامه مذکور به خیابان‌ها آمدند.

امان و تل‌آویو روز دوشنبه قراردادی را امضا کردند که بر اساس آن، این کشور عربی انرژی خورشیدی را برای رژیم صهیونیستی تامین می‌کند و این رژیم هم در مقابل آب شیرین برای اردن می‌فرستد.

این توافقنامه روز دوشنبه ۲۲ نوامبر و در حاشیه اکسپو دبی و با حضور جان کری، نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور تغییرات اقلیمی به امضا رسید.

طبق بیانیه صادره دو طرف، قرار است یک مجموعه تولید انرژی خورشیدی در اردن با ظرفیت ۶۰۰ مگاوات، "برق سبز" را به فلسطین اشغالی صادر کند و در مقابل رژیم صهیونیستی تا ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب شیرین برای اردن بفرستد.

وزارت منابع آبی اردن جزئیات توافقنامه‌ای را که با امارات و اسرائیل برای همکاری در زمینه آب و انرژی امضا کرده است، فاش کرد و گفت که این پروژه بدون دستیابی اردن به ۲۰۰ میلیون متر مکعب سالانه آب اجرا نمی‌شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdca6onmy49nuu1.k5k4.html
مرجع : ایسنا
نام شما
آدرس ايميل شما