تاریخ انتشار۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۳:۳۳
کد مطلب : 529127

ژست عربستان سعودی علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی در فلسطین، سوریه و لبنان

معاون نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل گفت که این کشور خواستار پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی در فلسطین، سوریه و لبنان است.
ژست عربستان سعودی علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی در فلسطین، سوریه و لبنان
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، «محمد بن عبدالعزیز العتیق» معاون نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل اظهاراتی علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی مطرح کرد.

پایگاه خبری النشره به نقل از العتیق گزارش داد که جامعه بین الملل باید رژیم صهیونیستی را مجبور کند که به قطعنامه‌های مربوط به اشغال اراضی عربی در فلسطین، جولان اشغالی و لبنان عمل کند.

این در حالی است که «دیوید فریدمن» سفیر سابق آمریکا در فلسطین اشغالی اخیرا گفت دولت ترامپ سال گذشته به ملحق کردن عربستان سعودی به «توافق ابراهیم» برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بسیار نزدیک شده بود.

فریدمن در این زمینه تأکید کرد: آن‌ها منتظرند ببینند آمریکا چقدر قوی خواهد بود. من فکر می‌کنم اگر آمریکا در منطقه قوی بماند، من فکر می‌کنم سعودی‌ها در نهایت با کمی عادی‌سازی با اسرائیل همراهی خواهند کرد. من فکر می‌کنم این به نفع آنها و به نفع اسرائیل است.... فکر می‌کنم این نیاز به این حس دارد که آمریکا به همان اندازه کامل مانند دوران دولت ترامپ در منطقه مشارکت دارد» (جزئیات بیشتر).

معاون سفیر ریاض در سازمان ملل ادعا کرد: «ما بار دیگر بر حقوق قانونی و غیر قابل تغییر ملت فلسطین برای تعیین سرنوشت و بازپسگیری حقوق قانونی خود تأکید داریم».

وی درباره حقوق ملت فلسطین گفت که این حقوق شامل «حق مشروع در تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس شریف، بنا بر قطعنامه‌ای مرتبط شورای امنیت و طرح صلح عربی است که نقشه راه را برای راه حل قطعی در چارچوب راهکار دو دولتی و تشکیل کشور فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ ارائه می‌کند».

این مسئول سعودی مدعی شد: «مایه تأسف است که اسرائیل همچنان به حقوق ملت فلسطین تجاوز می‌کند و بدترین جنایات را مرتکب می‌شود و در برابر یک ملت بی دفاع از زور استفاده می‌کند».

وی در پایان ادعا کرد، تداوم احداث شهرکهای صهیونیستی علیرغم صدور قطعنامه‌های مربوط به توقف شهرکسازی، به سخره گرفتن جامعه بین الملل است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdxn0k5yt0xf6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما