تاریخ انتشار۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶
کد مطلب : 529101
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

امت واحده به تنهایی یک ارزش نیست بلکه باید امت واحده اسلامی باشد/امنیت و همگرایی لازمه اقتدار جهان اسلام است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری با بیان اینکه امت واحده یعنی امتی که جنگ، ترور، تکفیر و تنازع و توهین در آن نیست؛ عنوان کرد: امت واحده به تنهایی یک ارزش نیست بلکه باید امت واحده اسلامی باشد.
امت واحده به تنهایی یک ارزش نیست بلکه باید امت واحده اسلامی باشد/امنیت و همگرایی لازمه اقتدار جهان اسلام است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع تقریب روز پنج شنبه در جمع طلاب، روحانیون و فرهیختگان بانه اظهار کرد: کلمه امت واحده ۹ بار در قرآن آمده است و هر حرکتی که در مقابل این مبحث باشد از سوی خداوند متعال نکوهش شده است.

وی با بیان اینکه چهل سال است مردم مرزدار بانه حافظ ارزش‌های انقلاب بوده و شهدای بسیاری را تقدیم کرده‌اند؛ تصریح کرد: افتخار می‌کنیم که در کردستان و شهر مرزی بانه شاهد حضور و فعالیت دانشمندان و علمای بسیاری هستیم.

ماموستا عبدالرحمن خدایی الگوی ساده زیستی، تحصیل علم، تواضع و اخلاص
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: همه ما باید از ماموستا عبدالرحمن خدایی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ساده زیستی، تحصیل علم، تواضع و اخلاص الگو بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری اظهار کرد: عالم دین باید اهل دین باشد و اهل دنیا نباشد و این مهم را در شخصیت والای ماموستا خدایی امام جمعه محترم بانه می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه باید یاد بگیریم اهل دین و معنویت باشیم و با ساده زیستی زندگی کنیم تا مردم از ما دین را بپذیرند؛ خاطرنشان کرد: اگر عالم دینی اهل دنیا باشد مردم به سخنان وی توجه نمی‌کنند.

امت واحده یعنی امتی که جنگ، ترور، تکفیر و تنازع و توهین در آن نیست

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری در ادامه سخنان خود اظهار داشت: امت واحده یعنی امتی که جنگ، ترور، تکفیر و تنازع و توهین در آن نیست و اگر امروز این چیزها را در جهان اسلام می‌بینیم اینها همه زاییده خارجی داشته و گاهی هم جاهلین داخلی به آن دامن می‌زنند و دشمنان از جهالت این افراد استفاده کرده‌اند تا توطئه‌های خود را عملی کنند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه در معیت رسول الله بودن و گام نهادن در مسیر رسول الله دومین معیاری است که زمینه ساز تحقق امت واحده اسلامی است؛ بیان کرد: شدت با دشمنان خدا و محبت با مؤمنان و مسلمانان از ویژگی‌های امت رسول الله (ص) است.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری افزود: زبان، ادبیات و پوشش کردی برای همه ایرانیان افتخار است اما انحصار ارزش در یک قومیت قابل قبول نیست چون ارزش اصیل اسلامی تقوا و عمل صالح است.

امنیت و همگرایی لازمه اقتدار جهان اسلام است

وی خاطرنشان کرد: ما باید در جهان اسلام تلاش کنیم تا مقتدرتر شویم و این مهم در امنیت و همگرایی و همدلی محقق می‌شود چون امنیت پس از حاکمیت بر جامعه دومین ارزش است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امت واحده زمانی محقق می‌شود که در آن فقر ریشه کن شده باشد و متأسفانه این مهم در کشور ما هنوز محقق نشده است.

دولت موظف است که در راستای کم کردن فاصله بین فقرا و ثروتمندان تلاش کند

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری افزود: هم افزایی در عدالت و جلوگیری از رانت و رشوه و تبعیض مبحث دیگری است که برای تحقق امت اسلامی باید مدنظر قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: معیار گزینش در اسلام شایستگی است و این مهم را رهبر معظم انقلاب در انتخاب دریادار ایرانی برای فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به همه مسئولان نشان دادند.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری افزود: باید اذعان کنیم در راستای کاهش فقر و کاهش تبعیض خوب عمل نکردیم و انتظار می‌رود در دولت جدید این مهم مدنظر باشد.

وی خاطرنشان کرد: حاکمیت مقتدر و امنیت و آرامش جامعه از جمله نعمت‌هایی است که مردم کشورهای منطقه ما ندارند و این امنیت ثمره مجاهدت، ایثار و انسجام ملت ایران است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: هم افزایی نسبت به خدمت رسانی مشترک است و وجود مردم کردزبان در آن طرف مرزهای غربی ما یک مزیت و فرصت است که علاوه بر مراوده اقتصادی می‌توان مراوده فرهنگی را گسترش دهیم.

امت واحده به تنهایی یک ارزش نیست بلکه باید امت واحده اسلامی باشد

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری تصریح کرد: امت واحده به تنهایی یک ارزش نیست بلکه باید امت واحده اسلامی باشد.

وی در پایان سخنان خود از مرزداری و ایثار و مجاهدت مردم مرزدار بانه تقدیر کرد و گفت: همه مردم ایران قدردان این همت والای بانه‌ای ها هستند.

انتهای پیام/.
http://www.taghribnews.com/vdcfx1dtyw6d0ya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما