تاریخ انتشار۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱
کد مطلب : 529080
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

در کردستان شاهد وحدت و همزیستی مسالمت آمیز بین پیروان مذاهب اسلامی هستیم/صهیونیست‌ها از تفکر انقلاب اسلامی ایران می‌ترسند

دبیرکل مجمع تقریب عنوان کرد: قوم کرد طی چهار دهه از انقلاب اسلامی ثابت کرده است که پیروان راستین مکتب امام خمینی (ره) هستند و این مهم را در دوران هشت سال دفاع مقدس و پس از آن ثابت کرده اند.
در کردستان شاهد وحدت و همزیستی مسالمت آمیز بین پیروان مذاهب اسلامی هستیم/صهیونیست‌ها از تفکر انقلاب اسلامی ایران می‌ترسند
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری روز پنج شنبه در نشست با طلاب، روحانیون، نخبگان حوزه و دانشگاه و بانوان فرهیخته شهرستان سقز اظهار کرد: در کردستان نیازی به تعریف تقریب و اتحاد مسلمین نداریم چون شاهد وحدت و همزیستی مسالمت آمیز بین پیروان مذاهب اسلامی در این استان هستیم.

وی افزود: ما در کردستان می‌توانیم الگویی از رفتاری وحدت بخش، زندگی مسالمت آمیز را به عنوان الگو به جهان معرفی کنیم.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: اگر در کردستان جنگ و ناامنی داشته ایم از خارج بر مردم این منطقه تحمیل شده است چون مردم کردستان جنگ طلب نیستند و اگر ترور و تکفیری در این استان شکل بگیرد از خارج کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری افزود: مردم ایران اهل توهین کردن به همدیگر نیستند این مسئله از دو عامل توطئه خارجی و جهل داخلی سرچشمه می‌گیرد که توطئه خارجی نقش بیشتری دارد.

بعد از انقلاب دشمنان ملت ایران اقدام به تفرقه افکنی در بین اقوام و مذاهب اسلامی کردند

وی خاطرنشان کرد: کردستان دانشمندان بسیاری را تقدیم جهان اسلام کرده است و این نشان می‌دهد که ما در داخل کشور مشکلی با هم نداشته ایم و حتی در قبل از انقلاب هم مردم ایران با همدیگر مشکلی نداشتند اما بعد از انقلاب دشمنان ملت ایران چون دستشان از منابع ایران قطع شد اقدام به تفرقه افکنی در بین اقوام و مذاهب اسلامی کردند تا انقلاب را تضعیف کنند و دوباره مسیر برای تسلطشان بر منابع خدادادی ایرانیان هموار شود.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: صهیونیست‌ها از تفکر انقلاب اسلامی ایران می‌ترسند و برای جلوگیری از نفوذ تفکر مقاومت دست به انواع توطئه‌ها می‌زنند.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری افزود: دشمنان از این می‌ترسند که روحیه ضداستکباری ملت ایران برای همه آزادی خواهان و مظلومان جهان الگو شود.

قوم کرد طی چهار دهه از انقلاب اسلامی ثابت کرده است که پیروان راستین مکتب امام خمینی (ره) هستند

وی خاطرنشان کرد: قوم کرد طی چهار دهه از انقلاب اسلامی ثابت کرده است که پیروان راستین مکتب امام خمینی (ره) هستند و این مهم را در دوران هشت سال دفاع مقدس و پس از آن ثابت کرده اند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: دشمنان قصد داشتند با جنگ، انقلاب اسلامی ایران و تفکر انقلابی مردم ایران را از بین ببرند.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری افزود: ما بعد از پیروزی انقلاب در دوران دفاع مقدس بر پای خود ایستادیم و الگودهنده آزادی خواهان دنیا از جمله حزب الله لبنان شدیم و مقاومت لبنانی‌ها در مقابل صهیونیست‌ها مؤید این امر است و امروز از جنوب لبنان ما مسلمانان می‌توانیم رژیم صهیونسیتی را بزنیم و این عزتی است که جمهوری اسلامی برای جهان اسلام فراهم کرده است.

اقتدار لبنان، یمن و سوریه موجب عزت جهان اسلام شده است

وی خاطرنشان کرد: نقشه صهیونیست‌ها این است که با ترور دانشمندان و علمای اهل سنت و اهل تشیع ایران و حمایت از گروه‌های تکفیری به جمهوری اسلامی ایران فشار بیاورند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: امروز موشک‌های موجود در لبنان، یمن و سوریه است که به طرف رژیم صهیونسیتی نشانه رفته است موجب عزت جهان اسلام شده است.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری افزود: آمریکا و صهیونیست‌ها این آرزو را به گور خواهند برد که بین ملت ایران فاصله بیاندازند و عزت ملت ایران امروز زبانزد جهانیان است.

وی تصریح کرد: کردستان هیچگاه از درون خودش هیچ مشکلی برای ایران ایجاد نکرده است و قوم کرد یک قوم فرهیخته، مجاهد و شهید پرور هستند و ان شاالله این ویژگی ادامه داشته باشد و روزی را ببینیم که خانه عنکبوتی صهیونیست‌ها نابود شود.

انتهای پیام/.
http://www.taghribnews.com/vdcbw9bsgrhb5gp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما