تاریخ انتشار۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱:۱۳
کد مطلب : 529055
روز سوم مذاکرات؛

ادامه رایزنی‌های فشرده دیپلماتیک در وین

رایزنی‌های فشرده هیأت اعزامی جمهوری اسلامی ایران به وین برای سومین روز متوالی با برگزاری کارگروه‌های مختلف و دیدارهای دو و چندجانبه در سطوح مختلف روز چهارشنبه ادامه پیدا کرد.
ادامه رایزنی‌های فشرده دیپلماتیک در وین
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، کارشناسان روز چهارشنبه در کارگروه هسته‌ای مواضع و دیدگاه‌های خود را در خصوص نحوه ادامه گفت‌وگوها ارائه کردند.

همچنین در دیدارهای میان علی باقری رئیس هیئت مذاکره‌کننده ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و دیدار با رؤسای سه هیأت اروپایی حاضر در مذاکرات، در خصوص نقشه راه گفت‌وگوها و نتایج به دست آمده در روزهای گذشته بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

علاوه بر این، روز چهارشنبه جلسات هیأت ایرانی و طرف‌های مقابل با تمرکز ویژه بر رفع تحریم‌ها، در سطح کارشناسی نیز ادامه یافت.

باقری با حضور در محل وزارت خارجه اتریش، دیداری نیز با مایکل لینهارت وزیر خارجه اتریش داشت. در این دیدار، باقری ضمن تشکر از میزبانی اتریش از گفت‌وگوها، بر جدیت و اراده جمهوری اسلامی در مذاکرات رفع تحریم‌ها تأکید کرد.

وزیر امورخارجه اتریش بعد از این دیدار با رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ملاقات کرد. وزارت امورخارجه اتریش سپس در توئیتی نوشت که دو طرف گفت‌وگوهای مفیدی را درباره مذاکرات وین داشتند.

مالی که در هتل دیگری در نزدیکی هتل کوبورگ اقامت دارد با اعضای برجام منهای ایران درباره چگونگی بازگشت ایالات متحده به این توافق به عنوان طرف نقض کننده برجام درحال گفت‌وگو است.

به طور کلی فضای حاکم  در مذاکرات به گونه‌ای است که جزئیات زیادی درباره محتوای ملاقات‌ها به خبرنگاران درز نمی‌کند. واقعیت این است که مذاکرات حساسی در جریان هست و بازتاب هرگونه اطلاعات می‌تواند مسیر مذاکرات را تحت تاثیر قرار دهد. به همین خاطر داده‌ها در حد انجام ملاقات ها و محورهای کلی مذاکرات هست.

یکی از منابع نزدیک به تیم مذاکره کننده کشورمان گفت که ۹۰ درصد گفت‌وگو بامحور لغو تحریم‌ها در حال پیگیری است.

دور جدید مذاکرات وین با هدف رفع تحریم‌های ظالمانه در وین با حضور گروه ۱+۴، اتحادیه اروپا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران از سرگرفته شده است. باقری ریاست هیات مذاکره کننده ایران در این مذاکرات را بر عهده دارد. 

بر اساس این گزارش، هیئت جمهوری اسلامی ایران با اراده‌ای جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم ها مشارکت فعالانه‌ای در گفت‌وگوها دارد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdkn0kkyt0xz6.2a2y.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما