تاریخ انتشار۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰:۱۷
کد مطلب : 529052

آیت‌الله «سید رضی شیرازی» دار فانی را وداع گفت

آیت‌الله حاج سید رضی شیرازی، مجتهد، فقیه و فیلسوف و از نوادگان میرزای شیرازی استاد مبرز حوزه علمیه تهران ساعاتی پیش دار فانی را وداع گفت.
آیت‌الله «سید رضی شیرازی» دار فانی را وداع گفت
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، آیت‌الله سیدرضی شیرازی از مریدان امام خمینی (ره) و از همراهان و مبلغان انقلاب اسلامی بود.

«آیت الله سیدرضی شیرازی» سال ۱۳۰۷ شمسی در محله «العماره» نجف اشرف متولد شد.

پدرش آیت‌الله میرزا محمدحسین شیرازی، نوه میرزای شیرازی بزرگ و مادرش دختر آیت‌الله شیخ محمد کاظم شیرازی- رضوان الله علیه – بود. مادر استاد سید رضی شیرازی، علوم اسلامی را تا کتاب شرح لمعه نزد پدرش تحصیل کرد و اشعار منظومه فقهی سید بحر العلوم را از حفظ می‌خواند. میرزا محمدحسین شاگرد آیت‌الله نائینی بود و یک دوره درس خارج اصول استادش را تقریر کرد.

آیت الله سیدرضی شیرازی که از نسل میرزای شیرازی بود دهه ها امامت مسجد شفای یوسف آباد تهران را برعهده داشت. آقاسید رضی شیرازی در سال ۱۳۵۸ هدف ترور گروه فرقان قرار گرفت.

از جمله تالیفات این اندیشمند اسلامی می توان «شرح منظومه»، «الاسفار عن الاسفار»، «نقد و طرح اندیشه ها»، «زلال حکمت»(تفسیر)، «حاشیه بر معالم»، «حاشیه بر کفایه»، «حاشیه بر رسائل»، «حاشیه بر مکاسب»، «حاشیه بر اسفار»، «حاشیه بر اشارات» و «حاشیه بر قوانین» را نام برد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcamonmu49nuw1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما