تاریخ انتشار۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۶
کد مطلب : 529027
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

در راستای ایجاد تقریب بین مذاهب اسلامی و تشکیل امت واحده تلاش می کنیم

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: این مجمع در راستای ایجاد تقریب بین مذاهب اسلامی، تشکیل امت واحده و تقویت وحدت اسلامی تلاش می‌کند.
در راستای ایجاد تقریب بین مذاهب اسلامی و تشکیل امت واحده تلاش می کنیم
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری عصر امروز، چهارشنبه 10 آذر، در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی، نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان اظهار داشت: این مجمع در راستای ایجاد تقریب بین مذاهب اسلامی، تشکیل امت واحده و تقویت وحدت اسلامی تلاش می‌کند.

وی با بیان اینکه تشکیل امت واحده اسلامی و تقویت وحدت در قرآن مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: دستیابی به این مفهوم ارزشمند نیازمند تفسیر، توزیع و تبیین است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: هدف از سفر بنده به استان کردستان تقویت وحدت شیعه و سنی و تبیین مفهوم امت واحده برای چله دوم انقلاب اسلامی بوده تا بتوانیم یک دورنما، چشم‌انداز و آرمان عظیمی برای کشور و جهان اسلام ترسیم و مسیر نوینی را به سوی تمدن نوین اسلامی رقم بزنیم.

دکتر شهریاری بر لزوم توسعه روابط علمی و فرهنگی ایران با اقلیم کردستان عراق تاکید کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم دانشجویان زیادی از عراق برای تحصیل در دانشگاه مذاهب جذب و ارتباط‌هایمان را بیشتر کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین شهریاری نزدیکی کردستان ایران با عراق را فرصتی برای توسعه روابط دانست و بیان کرد: توسعه دانشگاه از لحاظ هیئت علمی، فضای فیزیکی و رشته‌های تحصیلی به منظور تربیت نیروی انسانی در دانشگاه مذاهب اسلامی جزو برنامه‌های اولویت‌دار ما است.

وی ثبات و استقرار دولت مردمی و امنیت پایدار در کشور را یک مزیت دانست و اظهار کرد: امیدواریم در دولت سیزدهم مشکلات معیشتی و تبعیضات شغلی رفع شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی انتصاب فرمانده نیروی دریایی از سوی رهبر معظم انقلاب و مشاور رئیس جمهور از بین جوانان اهل‌سنت کردستان را آغازی برای ورود مباحث تمدنی عنوان و خاطرنشان کرد: تعاملات بین شیعه و سنی باید روز به روز تقویت و از ظرفیت همه اقوام استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه وحدت و انسجام شیعه و سنی ایران باید الگویی برای سایر کشورها باشد، عنوان کرد: باید برای ارتقای امنیت کنونی، فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در استان توسعه یاید.

حجت‌الاسلام و المسلمین شهریاری از اعلام آمادگی برای گفت‌وگو و هم‌افزایی بیشتر با همه اقوام و مذاهب در داخل و خارج کشور خبر داد و یادآور شد: بعد از شکست داعش و تعیین تکلیف سوریه فضای جدیدی برای تعامل با جهان اسلام ایجاد شده و منطقه به سمت صلح آرامش و همکاری پیش خواهد رفت.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ابراز داشت: امیدواریم مسائل جنگ و تنش‌ها در جهان اسلام به پایان برسد.

حجت الاسلام و المسلمین پورذهبی نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، توضیحاتی پیرامون ارتقای سطح علمی و معیشتی روحانیون اهل سنت استان کردستان ارائه کرد.
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdccioqpm2bqix8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما