تاریخ انتشار۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۹
کد مطلب : 529014

تاکید مشاور امنیت ملی عراق بر توان نیروهای عراقی در مقابله با داعش

مشاور امنیت ملی عراق در دیدار با فرمانده ناتو در این کشور ضمن تاکید بر توان نیروهای عراقی در مقابله با داعش، بر خروج نیروهای رزمی بیگانه از عراق تاکید کرد.
تاکید مشاور امنیت ملی عراق بر توان نیروهای عراقی در مقابله با داعش
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق در دیدار با فرمانده ناتو در این کشور بر خروج نیروهای رزمی بیگانه از عراق تاکید کرد.

الاعرجی در دیدار با فرمانده ناتو در عراق بر خواست عراق و دولت این کشور بر اجرای تصمیم پارلمان در خروج نیروهای رزمی خارجی از این کشور تاکید کرد.

وی هرگونه اظهارات خلاف آن را مورد مخالفت قرار داد.

الاعرجی تاکید کرد که نیروهای عراقی توان و تجربه زیادی دارند و قادر به مقابله با داعش هستند.

عراق و امریکا در ماه ژوئیه گذشته بر سر خروج همه نیروهای رزمی خارجی از عراق تا پایان سال جاری میلادی توافق کردند. پیش از این، فرماندهی عملیات مشترک عراق تاکید کرده بود هیچ قصدی برای تمدید زمان خروج نیروهای رزمی امریکایی از این کشور وجود ندارد.

سرلشکر تحسین الخفاجی، سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق گفته بود: زمان خروج نیروهای رزمی امریکایی از پیش مشخص شده و در ۳۱ دسامبر آتی خواهد بود و بر اساس توافق دو طرف عراقی و امریکایی این زمان غیر قابل تمدید است و هیچ قصدی برای تمدید آن وجود ندارد. ماموریت نیروهای امریکایی بعد از این تاریخ (۳۱ / ۱۲ / ۲۰۲۱) به مستشاری، آموزشی، تجهیز و تبادل اطلاعات امنیتی تبدیل خواهد شد. عراق بعد از این تاریخ خالی از هرگونه نیروی رزمی خارجی خواهد بود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdciz3aw5t1aru2.cbct.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما