تاریخ انتشار۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶
کد مطلب : 529010
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

«جهاد تبیین» مطالبه خاص رهبر انقلاب از هیئت‌های دانشجویی است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویی اربعین امسال، مطالبه ویژه‌ای به صورت خاص از هیئت و به صورت عام از جریان انقلابی و هیئت‌های دانشجویی داشتند که همان «جهاد تبیین» است.
«جهاد تبیین» مطالبه خاص رهبر انقلاب از هیئت‌های دانشجویی است
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام مصطفی رستمی در گردهمایی هیئت‌های دانشجویی سراسر کشور افزود: شما که خادمان هیئت‌های مذهبی و دانشجویی هستید، باید بدانید آنچه که در مسیر حرکت انسان به سمت خدا ارزشمند است، میزان معرفت اوست و صحبت با شما صحبت از عقل و معرفت است. البته قید معرفت مراتب متفاوتی دارد که هر کسی در این مسیر رتبه و جایگاه مختلفی را به همراه دارد اما ملاک عمل معرفت است. 

وی خاطرنشان کرد: شما در این مسیری که قرار دارید، باید از اهل بیت (ع) درخواست ویژه و بزرگی داشته باشید چون کار بزرگی بر دوش دارید و اگر در این کار بهره معرفتی و معنوی نداشته باشید، لزوما اثر مطلوبی را به‌ همراه نخواهید داشت و این را بدانید که اگر صفای دل و نورانیت و معرفت وجود نداشته باشد، خود فرد نمی‌تواند حرکت کند و در مرحله بعدی نمی‌تواند جمعی را به حرکت درآورد و راهبری کند. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد: باید بدانید که کارهای بزرگ همت های عالی می طلبد و باید این را از امام رئوف بخواهید تا بتوانید در هیئت‌های دانشجویی اثرگذاری بالایی داشته باشید و افراد بیشتری را به ائمه و اهل‌بیت (ع) متصل کنید و این اتفاق و رفاقت با ائمه و امام قطعا در محیط هیئت صورت پذیر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: امام و شهدا و رهبری تراز هیئت را متفاوت بیان می‌کنند، امام خمینی (قدس سره) هیئت را به محلی برای تربیت انسان نمونه مومن و انقلابی تراز تغییر دادند و همانطور که می‌دانید هیئت‌ها در زمان انقلاب کانون تظاهرات بر علیه رژیم پهلوی بودند و بعد از انقلاب از دل همین هیئت‌ها رزمندگان برای حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل آماده شدند. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: در جریان فتنه ۸۸ مشاهده کردید که دشمن با تمام توان به میدان آمده بود تا آسیب هایی اساسی را به پیکره نظام و انقلاب اسلامی وارد کند و در روز عاشورا دیدیم که چه هتک حرمت هایی به ساحت سیدالشهدا (ع) صورت گرفت اما اولین حرکت بصیرتی بزرگ که در مقابله با این جریان اتفاق افتاد همان حرکت هیئت دانشجویی دانشگاه تهران در روز عاشورا بود که از آنجا آغاز شد و تا ۹ دی ادامه داشت و تمام این آلودگی ها و پلیدی ها را از بین برد. 

حجت الاسلام رستمی خاطرنشان کرد: دانشجوی مومن تراز انقلابی باید در هیئت تربیت شود و هیئت های باید برای این موضوع برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند، هیئت باید مومن پرور باشد و این را بدانید که هیئت امام حسین (ع) نمی‌تواند سکولار باشد و باید در تراز انقلاب اسلامی باشد و این بنیه فکری جوانان هیئتی باید جزو دغدغه های شما عزیزان و خادمان هیئت های دانشجویی باشد و این نکته را هم در نظر داشته باشید که دانشجویانی که در فضای هیئت های دانشجویی فعالیت دارند باید از لحاظ درسی و آموزشی در رتبه بالایی قرار داشته باشند. 

وی گفت: شما در هیئت باید جریان تربیت تشکیلاتی داشته باشید و در مرحله اول عضوگیری مناسب انجام دهید و افراد بیشتری را به هیئت بیاورید و نکته دوم این است که باید محیط و فضای مناسب و در شان هیئت امام حسین (علیه السلام) انتخاب کنید که افراد بتوانند با آن ارتباط بهتری برقرار کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه تصریح کرد: موثرترین و بانفوذترین فرد در هیئت باید متواضع ترین فرد باشد و  لازم است که به تمام اعضای هیئت در تمام عرصه‌ها میدان داده شود و ارتباط بین اعضا همراه با محبت و صمیمیت و اخلاص باشد. 

وی اظهار داشت: موضوع مهم آخر این است که در اشعار و سبک ها باید توجه بیشتری داشته باشید و موضوع کرامت و عظمت مصیبت در اشعار و مضامین باید حفظ شود و این حساسیت بر حفظ میراث و سنت ها باید در هیئت ها صورت بگیرد.

 انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcezo8n7jh8w7i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما