تاریخ انتشار۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹
کد مطلب : 528848
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

تعداد فوتی‌های کرونایی در قم صفر شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: در شبانه روز گذشته از میان افرادی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود، هیچ مورد فوتی نداشتیم.
تعداد فوتی‌های کرونایی در قم صفر شد
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت منتهی به نهم آذرماه، ۲۹ تَن مشکوک و یا با علائم قطعی ابتلا به کرونا توسط اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند اظهار داشت: ۲۳ تَن از این بیماران بستری شدند.

وی ترخیص ۲۹ تَن که طی روزهای گذشته بستری شده بودند به تشخیص پزشکان برای انجام درمان در منزل را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر ۱۳۷ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم تحت معالجه و درمان قرار دارند، که ۲۳ تَن از آنها به دلیل وخیم بودن وضعیت جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

وی ادامه داد: از ۲۸۸ آزمایش کرونای انجام شده نتیجه ۲۷ مورد مثبت شد.

رئیس علوم پزشکی قم بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون همگانی کرونا در قم یک میلیون و ۳۴۳ هزار و ۷۲۴ دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده است.

وضعیت کرونایی قم که از ۲۳ تیرماه امسال به رنگ قرمز، از ۲۰ شهریورماه به رنگ نارنجی و از ۳۰ مهرماه به رنگ زرد درآمده بود، از روز پنجم آذرماه جاری به رنگ آبی درآمد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcc04qp42bqi48.ala2.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما