تاریخ انتشار۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب : 528827
 رمضان شریف به مناسبت روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین:

مقاومت فلسطین صهیونیست‌ها را ناکام گذاشته نه قطعنامه‌های بین‌المللی

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به نامگذاری ۸ آذر به عنوان «روز بین‌المللی همبستگی با ملت فلسطین» از سوی مجمع عمومی سازمان ملل، این اقدام را تنها در راستای جبران مافات ظلم‌های وارده به فلسطینی‌ها از سوی صهیونیست‌ها دانست و گفت: اگر روند مقاومت نبود صهیونیست‌ها نقشه «نیل تا فرات» را حتی در گستره سرزمینی ادامه می‌دادند.
مقاومت فلسطین صهیونیست‌ها را ناکام گذاشته نه قطعنامه‌های بین‌المللی
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب،رمضان شریف، رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در گفت‌وگو با ایکنا به مناسبت ۸ آذر، روز بین‌المللی همبستگی با ملت فلسطین درباره شرایط امروز فلسطین و تأثیر اینگونه اقدامات بین‌المللی در موضوع فلسطین گفت: امام خمینی (ره) با نامگذاری روز جهانی قدس اجازه ندادند مسئله فلسطین و قدس فراموش شود. یکی از برکات فوق‌العاده مؤثر روز جهانی قدس این است که هر سال پرونده اشغال سرزمین فلسطین توسط صهیونیست‌های غاصب ورق می‌خورد و نسل‌های جدید با ظلم وارده به مردم فلسطین، آشنا می‌شوند و این امر به آگاهی امت اسلامی و افکار عمومی دنیا نسبت به اتفاقات رخ داده در این سرزمین کمک شایانی کرده است.

وی افزود: روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین در ۲۹ نوامبر مطابق با ۸ آذر توسط مجمع عمومی سازمان ملل در ۱۹۷۷ نامگذاری شد که بیشتر به دنبال آن بود که توجه افکار عمومی دنیا را به جامعه فلسطینی و مشقت‌های وارده به فلسطینیان جلب کند. شاید یکی از دلایل این ورود و نامگذاری مجمع عمومی سازمان ملل جدای از فشار عظیمی که صهیونیست‌ها به مردم فلسطین برای تصرف باقیمانده سرزمین آنها و اجبار آنها به مهاجرت وارد می‌کردند و برای شهرک‌سازی‌های جدید تلاش می‌کردند به خاطر فشار افکار عمومی این نامگذاری را انجام داد تا به نوعی یک جبران مافات نسبت به ملت فلسطین انجام دهد.

نقش سازمان ملل در روند توسعه‌طلبی رژیم صهیونیستی

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار کرد: نباید فراموش کرد که همین مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب قطعنامه ۱۸۱ فلسطین را به دو بخش یهودی و فلسطینی تقسیم کرد و نکته جالب‌تر اینکه در این قطعنامه ۵۵ درصد سرزمین‌ها به صهیونیست‌ها واگذار و ۴۵ درصد باقیمانده به فلسطینی‌ها اختصاص داده شد اما صهیونیست‌ها نه تنها به این قطعنامه ظالمانه اکتفا نکردند بلکه حدود ۶۰ سال است که همچنان فشارها را بر ملت فلسطین ادامه داده و توسعه شهرک‌سازی را دنبال می‌کنند و هرگز به این قطعنامه ظالمانه هم پایبندی نداشتند و اجازه ندادند یک دولت و سرزمین فلسطینی شکل بگیرد.

وی یادآور شد: البته سازمان ملل قطعنامه‌های متعددی در محکومیت تجاوزگری رژیم صهیونیستی داشته و بعضی از اینها نه در مجمع عمومی بلکه در شورای امنیت سازمان ملل تصویب شده است اما صهیونیست‌ها کمترین وقعی به آنها نداشته‌اند.

حمایت‌های بی‌فایده سازمان ملل از ملت فلسطین

شریف بیان کرد: صهیونیست‌ها از سال ۱۹۴۸ به بعد بخش قابل توجهی از فلسطین را اشغال کرده و روند فشار به ملت فلسطین را ادامه دادند به گونه‌ای که میلیون‌ها آواره فلسطینی در سوریه، لبنان، اردن و سایر کشورهای پیرامونی در اردوگاه‌ها و کمپ‌های فاقد حداقل‌های زندگی مستقر هستند و بخشی از ملت فلسطین نیز در نوار غزه زندگی می‌کنند که به صورت صد در صد تحت محاصره رژیم صهیونیستی قرار دارند.

وی ابراز کرد: نکته‌ حائز اهمیت بیشتر این است که این نامگذاری از سوی سازمان ملل هیچ منفعتی برای مردم فلسطین به دنبال نداشته زیرا سازمان ملل و حتی شورای امنیت اراده‌ای غیر از اراده قدرت‌های بزرگ و در رأس آنها آمریکایی‌ها ندارند و دلیلش هم این است که قطعنامه‌های بسیار زیاد با شفافیت و جزئیات مشخص از جمله همین قطعنامه ۱۸۱ هرگز و هرگز اجرایی نشده و ده‌ها قطعنامه و مصوبه دیگر مجموعه سازمان ملل در حمایت از فلسطینی‌ها هیچ‌وقت مورد توجه صهیونیست‌ها قرار نگرفته است و لذا به نظر می‌رسد که سازمان ملل فاقد قدرت و اختیارات لازم برای ضمانت اجرایی قطعنامه‌های صادره خود است و این هم به خاطر تسلط قدرت‌های بزرگ بر سازمان ملل است.

آنچه فلسطین را زنده نگه داشته مقاومت است

شریف تأکید کرد: این امر باعث شده که فلسطینی‌ها کاملاً از مجامع بین‌المللی قطع امید کنند و تلاش کنند با مقاومت و مجاهدت حق خود را از صهیونیست‌ها بگیرند. در سال‌های اخیر نیز روند توجه مردم فلسطین به مقاومت و سازمان‌ها و گروه‌های مقاومت بیشتر از کسانی بود که به دنبال سازش، گفت‌وگو و مذاکره بودند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: امروز همین امکان حداقل حیات برای فلسطینی‌ها در سایه ایثارگری و حضور در میدان و انتخاب گزینه مقاومت است که اجازه نداده موضوع فلسطین فراموش شود. شاید اگر این روند نبود صهیونیست‌ها نقشه «نیل تا فرات» را حتی در گستره سرزمینی ادامه می‌دادند اما این مقاومت و پایداری ملت فلسطین بود که آنها را وادار کرد اطراف همین سرزمین اشغال شده غصبی دیوار بکشند و اینها یکی از نتایج مقاومت است نه از نتایج مذاکره و قطعنامه‌ها و پیگیری‌های مجامع بین‌المللی.

صهیونیست‌ها فقط زبان مقاومت و موازنه قوا را می‌فهمند

وی اظهار کرد: دیگر کاملاً به اثبات رسیده که سازمان ملل و مجموعه‌های وابسته به آن فاقد حداقل تأثیر در سرزمین‌های اشغالی هستند زیرا صهیونیست‌ها هیچ اهمیتی برای این قطعنامه‌ها قائل نیستند و تنها به فکر دنبال کردن استراتژی مشخص خود که غصب کامل فلسطین و اشغال سرزمین‌های پیرامونی آن است، هستند.

صهیونیست‌ها تنها زبانی را می‌فهمند که فلسطینی‌ها امروز آن زبان را کشف کرده‌اند و آن هم زبان «موازنه قوا» و تلاش برای باز پس‌گیری حق فلسطینی‌هاست.

شریف تصریح کرد: روند سال‌های گذشته نشان می‌دهد این رشد و آگاهی در مجموعه ملت فلسطین اعم از ساکنان غزه، ساکنان سرزمین‌های ۱۹۴۸، کرانه باختری و حتی در اردوگاه‌های پیرامونی، ایجاد شده که باید از مجامع بین‌المللی و پشتیبانی سران کشورهای عربی چشم بپوشند و خودشان با مظلومیت و شجاعت و مقاومت خودشان توانسته‌اند موضوع فلسطین را بدون هیچگونه وابستگی به دیگران زنده نگاه دارند.

شریف در پایان اظهار کرد: کشورهای اسلامی به ویژه ملت‌های مسلمان باید به این نکته توجه کنند و ادامه ظلم مضاعف به ملت فلسطین را برنتابند و صهیونیست‌ها را بیش از این گستاخ نکنند. قطعاً به برکت آگاهی و بیداری امت اسلامی راهبردهای صهیونیست‌ها برای تداوم اشغال راه به جایی نمی‌برد و آنچه آینده فلسطین را مشخص می‌کند مقاومت، انگیزه و اراده ملت فلسطین است که منجر به ورود نسل سوم و چهارم آنها به میدان مقاومت و مبارزه شده است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcj8oeiauqe8oz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما