تاریخ انتشار۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۳
کد مطلب : 528728

حماس: مقاومت فراگیر در برابر دشمن صهیونیستی، حق ملت فلسطین است

جنبش حماس به مناسبت روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین تأکید کرد که مقاومت فراگیر، به ویژه مقاومت مسلحانه در برابر دشمن صهیونیستی، حق ملت فلسطین است.
حماس: مقاومت فراگیر در برابر دشمن صهیونیستی، حق ملت فلسطین است
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، جنبش حماس به مناسبت روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین بیانیه‌ای صادر و تأکید کرد که جامعه بین‌الملل در این رابطه نقش خود را به خوبی ایفا نمی‌کند.

پایگاه خبری رسمی حماس گزارش داد، جامعه بین‌الملل کمترین مسئولیت خود را در قبال سیاستهای متجاوزانه صهیونیستها علیه ملت و سرزمین فلسطین انجام نمی‌دهد و گزینه دموکراتیک برای ملت فلسطین قائل نیست.

حماس با تأکید بر گزینه و برنامه مقاومت برای مقابله با دشمن صهیونیستی و توطئه‌های آن، گفت که فلسطین از بحر تا نهر متعلق به ملت فلسطین است و اجنبی در یک وجب آن نیز هیچ جایگاه و مشروعیتی ندارند.

این جنبش با بیان اینکه مقاومت فراگیر، به ویژه مقاومت مسلحانه در برابر دشمن صهیونیستی، حق ملت فلسطین است، تصریح کرد، هر گونه تلاش برای تحریف واقعیت و ادغام رژیم صهیونیستی در منطقه، راه به جایی نخواهد برد و این رژیم همچنان دشمن اصلی ملت فلسطین  مردم سلمان باقی خواهد ماند.

حماس خاطر نشان کرد، مقابله با تجاوز صهیونیستی مداوم به سرزمین فلسطین، تداوم محاصره نوار غزه، غارت اراضی فلسطین، احداث شهرکهای صهیونیستی در کرانه باختری، کوچاندن مردم قدس و انکار حق بازگشت آوارگان مستلزم توافق فوری بر سر طرح نجات ملی مبتنی بر اتحاد و مشارکت است؛ طرحی که بر مقاومت و مقابله با توطئه‌های رژیم صهیونیستی تأکید دارد.

این در حالی است که اخیرا پارلمان انگلیس در ادامه حمایت از رژیم کودک‌کش صهیونیستی، با تروریستی اعلام کردن حماس موافقت کرد. با این موافقت، حماس به صورت رسمی، به عنوان سازمانی تروریستی در این کشور شناخته می‌شود و تمام فعالیت‌های این جنبش در انگلیس ممنوع خواهد بود.

«طار النونو» مشاور رئیس دفتر سیاسی حماس در واکنش به این مسئله گفت که تصمیم انگلیس علیه حماس با فشار لابی اسرائیلی انجام شد. لندن با این کار حمایت خود از پروژه رژیم اشغالگر صهیونیستی و نیز موضع خود علیه حماس را تجدید کرد.

النونو در ادامه تصریح کرد، اسماعیل هنیه دستوراتی برای بسیج حداکثری مواضع حمایتی از مسأله فلسطین بویژه در سطح کشورهای عربی داده است. حماس نیز مواضع خود را تغییر نخواهد داد و به تصمیم انگلیس بی توجه خواهد بود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcj8oeiouqe8az.fsfu.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما