تاریخ انتشار۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب : 528629

دیدار وزیر امور خارجه طالبان با مقامات اتحادیه اروپا در قطر

«امیر خان متقی» وزیر امور خارجه طالبان و هیأت همراه او با مقامات اتحادیه اروپا و انگلستان در قطر دیدار و گفت و گو کردند.
دیدار وزیر امور خارجه طالبان با مقامات اتحادیه اروپا در قطر
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، «عبدالقادر بلخی» سخنگوی وزیر امور خارجه حکومت طالبان در افغانستان در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: هیأتی به ریاست «امیر خان متقی» وزیر امور خارجه طالبان  با «توماس نیکلاسون» نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور افغانستان و هیأت همراه او در دوحه گفت و گو کردند.

وی با بیان این که این گفت و گوها دو روز به طول انجامید، تصریح کرد: دو هیأت در ارتباط با وضعیت انسانی، بهداشتی، امنیتی، سفر امن مسافران و امدادرسانی در افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

در ادامه این توئیت آمده است: اتحادیه اروپا در این گفت و گوها از آمادگی خود برای ادامه امدادرسانی‌‌ به ملت افغانستان و حضور یک رابط در کابل برای ارائه کمک‌های انسانی خبرداد. 

هیأت افغان نیز ضمن تضمین امور امنیتی، خواستار جداساختن مسائل انسانی از روابط سیاسی شدند و تاکید کردند، هرگونه امدادرسانی باید از راه همکاری باشد نه فشارهای سیاسی.

بلخی همچنین از دیدار وزیر امور خارجه طالبان با «مارتین لانگدن» کاردار سفارت انگلیس در افغانستان در سفر به دوحه خبرداد و اظهار داشت دو طرف در این دیدار در ارتباط با مسائل انسانی، اقتصادی و امنیتی در این کشور گفت و گو کردند.

هیأت افغانی در این دیدار به طرف انگلیسی در رابطه با ایجاد امنیت در کشور اطمینان داده و تاکید کرد: افغانستان تلاش می‌کند با همه جهان رابطه مثبت داشته باشد.
 
http://www.taghribnews.com/vdcj8oeihuqe8mz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما