تاریخ انتشار۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۵
کد مطلب : 528510

مرزهای فلسطین اشغالی به مدت ۱۴ روز بسته شد

نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه اعلام کرد که این رژیم در اقدامی پیشگیرانه و برای جلوگیری از شیوع سویه جدید ویروس کرونا موسوم به "اومیکرون" مرزهای خود را به روی اتباع تمامی کشورها به مدت ۱۴ روز می‌بندد.
مرزهای فلسطین اشغالی به مدت ۱۴ روز بسته شد
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، بر این اساس، مرزهای فلسطین اشغالی از یکشنبه شب به مدت ۱۴ روز به روی خارجی‌ها بسته خواهد بود.

تاکنون یک مورد قطعی ابتلا به سویه "اومیکرون" که اولین بار در کشور بوتسوانا در جنوب آفریقا ثبت شده، در فلسطین اشغالی مشاهده شده است و ۷ نفر دیگر نیز مشکوک به ابتلا به این گونه جهش‌یافته هستند.

 اومیکرون، که یکی از تغییریافته‌ترین موارد جهش ویروس کروا محسوب می‌شود، برای اولین بار در آفریقای جنوبی کشف شد و از آن زمان در بلژیک، بوتسوانا، فلسطین اشغالی و هنگ‌کنگ شناسایی شده است.

علاوه بر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بریتانیا و روسیه، آمریکا و کانادا هم اعلام کرده‌اند که ورود مسافران از کشور آفریقای جنوبی و هفت کشور دیگر جنوب آفریقا را تعلیق می‌کنند.

این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که ایمنی‌شناسان هشدار داده‌اند که احتمالا اقدامات برخی کشورها جهت اعمال محدودیت‌های سفر برای جلوگیری از انتشار جهانی «اومیکرون» خیلی دیر باشد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcizvawut1arw2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما