تاریخ انتشار۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۲۱
کد مطلب : 528481

مردم تعز یمن علیه ائتلاف سعودی تظاهرات کردند

مردم یمن در استان تعز واقع در جنوب غرب یمن که در اشغال نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی است علیه گرانی و اوضاع بد معیشتی تظاهرات کردند.
مردم تعز یمن علیه ائتلاف سعودی تظاهرات کردند
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، شهرهای تعز و شهرستان های جبل حبشی، مشرعه و حدنان در این استان شاهد تظاهرات گسترده مردمی بود.

مردم در این تظاهرات با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده بود: «دولت، ائتلاف سعودی، پارلمان مسؤول گرسنگی مردم هستند» علیه اوضاع بد معیشتی و سوء مدیریتی در مناطقی که در کنترل ائتلاف سعودی است اعتراض کردند.

معترضان همچنین در این تظاهرات دولت مستعفی عبد ربه منصور هادی و ائتلاف سعودی را مسبب سقوط ارزش پول یمن و بالا رفتن قیمت ها دانستند.

مناطق جنوبی یمن که تحت کنترل ائتلاف سعودی قرار دارد ماه هاست که با بحران های اقتصادی و سوء مدیریت مواجه هستند و مردم این مناطق بارها با برگزاری تظاهرات به وضع موجود اعتراض کردند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfccdtyw6d0ja.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما