تاریخ انتشار۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۱
کد مطلب : 528467

نقشه جدید واشنگتن برای تجاوز به سوریه چیست؟

به باور ناظران، واشنگتن نقشه برنامه ریزی شده جدیدی را در تجاوز علیه سوریه دنبال می کند تا مردم این کشور را به گرسنگی بکشاند و اقتصاد آنها را نابود کند.
نقشه جدید واشنگتن برای تجاوز به سوریه چیست؟
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب به نقل از العالم، کارشناسان مسائل تروریستی، ارسال گندم مسموم به حسکه را تلاشی برای به قحطی و فقر انداختن مردم سوریه می دانند.

کارشناسان اظهار می دارند، بذرهای مسمومی که واشنگتن برای کشاورزان حسکه فرستاده، محصولات را مسموم کرده و خاک را از بین می برند، زیرا زمین بعد از کاشت این بذرها به یک تا سه سال زمان نیاز دارد تا مجددا قابل کشاورزی شود.

به گفته این کارشناسان، فشار بر آمریکا از طرف سوریه و متحدان آن افزایش یافته است، لذا واشنگتن از طریق نقشه بذرهای مسموم درصدد حفظ تاثیر خود بر ملت سوریه باشد.

کارشناسان مسائل اجتماعی بر این باروند که واشنگتن و ترکیه با نقشه پلیدانه ای حسکه را هدف قرار داده اند، واشنگتن با نابود کردن خاک و ترکیه با قطع آب فرات. این نقشه در چهارچوب هدف قحطی زده کردن مردم و نابودی اقتصاد سوریه است.

کارشناسان مسائل تروریستی خاطرنشان می کنند که هشدارهای مهمی از سوی حکومت سوریه و استان حسکه خطاب به کشاورزان صادر شده تا از این بذرهای مسموم استفاده نکنند. آنها تاکید کردند که بذرهای گندم سوریه، با وجود موانع نیروهای قسد، از دمشق به حسکه خواهد رسید.

کارشناسان معتقدند که واشنگتن و متحدان آن پس از شکست از ایران و روسیه در جنگ های فناوری و سایبری، به شیوه جدیدی در جنگ خود علیه منطقه روی آوردند که این بار تغذیه را هدف قرار داده است. آنها افزودند که این جنگ ها بسیار حساس است چرا که درصدد از بین بردن روزی مردم است و دولتی که نتواند مواد غذایی تهیه کند، دولتی شکست خورده است.

کارشناسان مسائل تروریستی تاکید می کنند که واشنگتن طی ده سال تجاوز خود به سوریه نتوانست دولت سوریه را شکست دهد، لذا با ارسال بذرهای مسموم و دادن مواد شیمیایی به مزدوران خود در سوریه (قسد) تلاش می کند جنگ غذا علیه سوریه به راه بیاندازد و البته، در این تلاش پیروز نخواهد شد.

کارشناسان مسائل منطقه بیان می دارند: آن کسی که محموله مواد سمی را برای تروریست ها در ادلب فرستاد، حامی اساسی این گروه ها است.

پژوهشگران مسائل منطقه ای می گویند که حامیان اساسی گروه های تروریستی در ادلب، ترکیه وآمریکا هستند و همین دولت ها این گروه ها را به مواد شیمیایی و سلاح مجهز می کنند تا نقشه های پلید آنها را در اراضی سوریه عملی کنند.

پژوهشگران خاطرنشان می کنند که واشنگتن وقتی شعار مبارزه با تروریسم را سر می دهد، میان تروریست های وفادار به خود و دیگر تروریست ها تفاوت قائل می شود که تروریست های ادلب، در گروه وفاداران به آمریکا جای می گیرند.

پژوهشگران مسائل منطقه ای بر این باورند که علت پرده برداری از مواد شیمیایی توسط گروه های تروریستی ادلب در این زمان این است که این گروه ها دریافته اند که ارتش سوریه عزم دارد که علیه آنها عملیاتی نظامی انجام دهد، لذا می خواهند به ارتش را به استفاده از این مواد متهم کنند.

پژوهشگران مسائل منطقه خاطرنشان می کنند، نیروهای قسد گمان می کنند که حضور آمریکا در سوریه برای آنها سودی دارد و برای آنها فرصتی فراهم می کند که با دولت سوریه وارد مذاکره شوند، درحالیکه هیچ اعتمادی نمی توان به واشنگتن کرد زیرا متحدان خود را به ارزان ترین بها می فروشد.

پژوهشگران تاکید می کنند که سلاح شیمایی در سوریه از زمان باراک اوباما رئیس جمهور اسبق آمریکا پاکسازی شده است و این بهترین پاسخ به ادعاهای واشنگتن مبنی بر وجود سلاح شیمیایی در اراضی سوریه است و سوریه نیز برای بازرسی کشورش اعلام آمادگی کرده است.

پژوهشگران معتقدند که تنها راه مقابله با طمع ها و چالش های آمریکا در منطقه اتحاد کشورهای عربی و اسلامی و روسیه است تا بتوانند در مقابل این طمع های روز افزون ایستادگی کنند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjmoeiauqe8xz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما