تاریخ انتشار۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب : 528394

واکنش جهاد اسلامی به توافق امنیتی میان مراکش و رژیم صهیونیستی

«احمد المدلل» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین توافق امنیتی میان رژیم اسرائیل و مراکش را ضربه‌ای خائنانه و مشروعیت بخشیدن به جنایات این رژیم علیه ملت فلسطین توصیف کرد.
واکنش جهاد اسلامی به توافق امنیتی میان مراکش و رژیم صهیونیستی
به گزارش حوزه بین‌المل خبرگزاری تقریب، «احمد المدلل» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت و گو با رادیو صوت القدس، توافق امنیتی مراکش و اسرائیل را اهانت به خون شهدایی دانست که به مقابله با جنایات رژیم اشغالگر صهونیستی برخاستند.

وی با بیان این که  رژیم اسرائیل از هر ابزاری برای تبدیل سرزمین فلسطین به سرزمین اسرائیل استفاده می‌کند، اظهار داشت: هدف از همه توافقاتی که میان رژیم اسرائیل و برخی حکومت‌های عربی امضا شده، تغییر چهره خاورمیانه است تا اشغالگران هر آنگونه که می‌خواهند در آن بازی کنند.

المدلل اشغالگران اسرائیلی را بازیگردان همه درگیری‌ها در کشورهای عربی نامید و تاکیدکرد: ملت مراکش هرگز نفعی از توافق‌های امضا شده میان حکومت مراکش و رژیم اشغالگر نخواهند برد.

وی در این باره توضیح داد: ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر حمایت از کشورهای عربی در قبال امضای توافقنامه سازش ، ادعایی دروغ است زیرا این رژیم حتی قادر نیست از خود در برابر مقاومت فلسطین دفاع کند و این مسئله در نبرد «سیف القدس» به خوبی آشکار شد؛ پس چگونه می‌خواهد از کشورهای عربی حمایت کند.

در همین رابطه کمیته اجرایی سازمان آزاديبخش فلسطين (ساف) نیز با صدور بیانیه‌ای، امضای تفاهم‌نامه امنیتی میان مراکش و اسرائیل را محکوم کرده و اعلام کرد: برداشتن این گام خطرناک از سوی مراکش که رئیس کمیته قدس سازمان همکاری اسلامی است، انتظار نمی‌رفت.

گفتنی است؛ در جریان سفر بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل به مراکش، یادداشت تفاهمی بین دو کشور در زمینه‌هایی مانند اطلاعات، صنایع دفاعی، امنیت و آموزش امضا شد.

 
http://www.taghribnews.com/vdci3vaw5t1arp2.cbct.html
مرجع : المنار
نام شما
آدرس ايميل شما