تاریخ انتشار۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب : 528374

هنیه خواستار اتحاد امت اسلامی در حمایت از فلسطین شد

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس خواستار بسیج مواضع حامی فلسطین برای مقابله با اقدام انگلستان علیه این جنبش شد.
هنیه خواستار اتحاد امت اسلامی در حمایت از فلسطین شد
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، «طار النونو» مشاور رسانه‌ای «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در گفت و گو با شبکه ماهواره‌ای الاقصی با اشاره به واکنش اخیر رئیس دفتر سیاسی حماس مبنی بر لزوم اتحاد امت اسلامی در حمایت از مسئله فلسطین، گفت: هنیه دستورات لازم را برای بسیج حداکثری مواضع حمایتی از مسأله فلسطین بویژه در سطح کشورهای عربی و اسلامی صادر کرده است. 

وی افزود: انگلستان بار دیگر با موضع‌گیری‌های خارج از قوانین بین‌المللی و حقوق بشر، بر حمایت خود از اشغالگری صهیونیستی تاکیدکرد.

النونو با بیان این که مقاومت فلسطین و در راس آن حماس به پیشرفت و دستاوردهایی در زمینه بین‌الملل دست یافته‌است، اظهار داشت: رژیم اشغالگر شاهد عقب گرد در صحنه بین‌الملل است و با هیچ اقدامی نمی‌تواند جنایات خود را از جهان یا غرب مخفی کند.

وی در ادامه تاکید کرد: این اقدام انگلستان نمی‌تواند تغییری در مواضع جنبش حماس، خواه در رابطه با قدس و یا هر اصلی در رابطه با مسئله فلسطین ایجاد کند. 

پارلمان انگلیس دیروز جمعه (پنجم آذرماه) با تروریستی اعلام کردن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین موافقت کرد.

با موافقت پارلمان انگلیس، حماس به صورت رسمی، به عنوان سازمانی تروریستی در این کشور شناخته می‌شود و تمام فعالیت‌های این جنبش در انگلیس ممنوع خواهد بود.

 
http://www.taghribnews.com/vdcgu79ntak9xw4.rpra.html
مرجع : العهد
نام شما
آدرس ايميل شما