تاریخ انتشار۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۳
کد مطلب : 528325
امام جمعه دهگلان:

ارزشی و انقلابی دو معیار تشخیص فاصله حق از باطل در جنگ فرهنگی است

ماموستا عبدالاسلام محمدی با استناد به رهنمودهای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) که می فرماید: « به اعتقادمن، امروز ذکر مستحبی بعد ازنماز، کار فرهنگی و جهادی در فضای مجازی است؛ یکی از بخش های پرخرج دشمنان عبارت است از؛ بخش رسانه علیه جمهوری اسلامی»؛ متذکر شد: در میدان تهاجم فرهنگی تشخیص دوست از دشمن سخت و فقط از طریق معیارهای اسلامی امکان پذیر است؛ لذا ارزشی و انقلابی می توان فاصله حق را از باطل تشخیص داد.
ارزشی و انقلابی دو معیار تشخیص فاصله حق از باطل در جنگ فرهنگی است
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته دهگلان که با حضور نمازگزاران و رعایت پروتکل های بهداشتی در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم راههای بسیاری را برای رسیدن به رضایت خود بیان فرموده که همگی این راهها به راه اصلی که همان راه انبیاء، اولیاء و صلحاء که صراط المستقیم است، ختم می شود.
 
امام جمعه دهگلان با استناد به آیه شریفه «وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ»؛ تصریح کرد: یکی از راه‌های رسیدن به لقاء‌الله جهاد فی سبیل الله است، لذا گاهی یک گام برداشتن و یک تلاش خالصانه  هدایت و نجات ابدی را همراه دارد.
 
ایمان به وعده های الهی از صفات بارز مومنین است 
 
ماموستا محمدی در ادامه و توضیح آیه 69 سوره عنکبوت گفت: این آیه بیانگر این حقیقت است که در کارها با رضای خدای متعال لازم نیست تمام ابعاد کار از اول روشن باشد؛ کار با نیت و رضای الهی قطعاً با هدایت های غیبی پروردگار همراه می باشد و آنچه به تلاشهای ما ارزش می دهد خلوص و یک‌رنگی است.

وی با اشاره به این مطلب که ایمان به وعده های الهی از صفات بارز مومنین است؛ اذعان کرد: از دعاهای مشهور امام حسین علیه السلام «مَاذَا وَجَدَ مَنْ فَقَدَكَ وَ مَاالَّذِي فَقَدَ مَنْ‌وَجَدَك... آن‌کس که تو را ندارد، چه‌دارد؟ و آن‌کس که تو را يافته، چه‌ندارد؟» نشانه همراهی خداوند متعال با اهل ایمان است.
 
امام جمعه دهگلان در بخش دیگر از خطبه های خود به حدیثی از پیام اسلام (ص) اشاره کرد و بیان کرد: در حدیثی که از پیامبر اکرم علیه الصلاه والسلام روایت شده فرمودند: «الله متعال می فرمايد: هرکس با دوستان من دشمنی کند، من با او اعلام جنگ می نمايم، و بنده ام با چيزی به من نزديك نمی شود که نزد من محبوب تر از مواردی باشد که بر او فرض کرده ام، و همچنان با انجام نوافل به من تقرب می جويد تا اينکه محبوب من قرار می گيرد، و چون مورد محبت من قرار گرفت، من گوش او می شوم که با آن می شنود، چشم او می شوم که با آن می بیند، دست او می شوم که با آن می گیرد و پای او می شوم که با آن راه می رود؛ و اگر از من طلب کند، حتما به او عطا می کنم و اگر پناه بخواهد، حتما او را پناه می دهم.»
 
تشخیص دوست از دشمن فقط از طریق معیارهای اسلامی امکان پذیر است
 
ماموستا محمدی با انواع جهاد از دیدگاه اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: انواع جهاد شامل: جهاد با کفار و معاندین، جهاد با نفس و خواسته های نامشروع نفسانی و مقابله با آن با تزکیه و تصفیه، جهاد علمی، جهاد اقتصادی و کمک به وضع معیشت مردم، جهاد فرهنگی که امروزه دشمن با تهاجم فرهنگی و جابجایی ارزش ها و تبدیل ناهنجاریها به هنجار؛ بزرگترین حمله و هجمه را علیه کشورهای اسلامی و علی الخصوص ایران اسلامی وارد کرده است، لذا مجاهدت در این میدان بسیار حساس و نفسگیر است.
 
امام جمعه دهگلان با استناد به رهنمودهای مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) که می فرماید: « به اعتقادمن، امروز ذکر مستحبی بعد ازنماز، کار فرهنگی و جهادی در فضای مجازی است؛ یکی از بخش های پرخرج دشمنان عبارت است از؛ بخش رسانه علیه جمهوری اسلامی. »؛ متذکر شد: در میدان تهاجم فرهنگی تشخیص دوست از دشمن سخت و فقط از طریق معیارهای اسلامی امکان پذیر است.
 
بسیجی حقیقی مخلص، بی ادعا، خدوم، بیدار و همیشه در صحنه است
 
ماموستا محمدی در بخش دیگری از خطبه ها به مناسبت هفته بسیج اشاره کرد و بیان داشت: بسیج به عنوان یک مکتب ارزشی در طول دوران انقلاب در حال خدمت و مجاهدت خالصانه بوده است، بسیجی حقیقی مخلص، بی ادعا، خدوم، بیدار و همیشه در صحنه و میدان است.
 
این عالم اهل سنت توضیح داد: خدمات و فعالیت های این نیروی انقلابی در عرصه های مختلف و در مواقع حساس و نیاز همچون دفاع مقدس و میدان جهاد و ایثار، در بلایای طبیعی همچون زلزله وسیل، در محرومیت زدایی و ساخت مسکن محرومان، در ایام کرونا و کمک به کادر پزشکی و در این آواخر طرح شهید سلیمانی در جهت واکسیناسیون عمومی قابل تقدیر است.
 
امام جمعه دهگلان خاطرنشان کرد: بسیج در دیگر حوزه ها و در صورت نیاز همیشه حاضر و صحنه است و از نظر سیاسی و اعتقادی هرچند اهل سیاست و مدیریت است، اما هیچوقت سیاست زده نیست، بسیج اهل حزب وگروه نبوده وهمیشه بدون حاشیه و خالصانه بدون برچسپ در حال تلاش و مجاهدت است، لذا اینجانب ضمن تبریک این ایام بخدمت ملت شریف ایران اسلامی، فرماندهان، خانواده های معزز شهدا و ایثارگران از خداوند منان عزت و سربلندی این نیروهای مخلص ارزشی را خواستاریم.
 
 
استاندار جدید کردستان، از ظرفیت‌های جوانان اهل سنت و تشیع این استان استفاده کند
 
ماموستا محمدی در بخش پایانی خطبه ها با اشاره به موضوع انتصاب استاندار جدید استان کردستان و تبریک این انتصاب؛ بیان داشت: دکتر زارعی کوشا، استاندار جدید کردستان، از جوانان ارزشی و بومی استان است، لذا از این بزرگوار خواستاریم در راستای اجرای عدالت و مساوات در انتصاب از ظرفیت‌های جوانان اهل سنت و تشیع این استان استفاده کند و برای بکارگیری یک تیم خالص و ارزشی از جوانان بومی منطقه مشاوره و دلسوزی علماء، روحانیون و نخبگان را در نظر بگیرد.
 
این عالم اهل سنت متذکر شد: از استاندار جدید انتظار می رود که در امر مدیریتی با بیداری و بصیرت در مقابل سهم خواهان وکسانی که در طمع پست و مقام و رسیدن به اهداف مادی هستند کاملا هوشیار و قاطع باشد.
 
وی در پایان با اشاره به اینکه انسان مومن اگر خدا محور باشد و تلاش مجاهدت و اخلاص عمل داشته باشد قطعا موفق وسربلند خواهد شد، و این وعده الهی است؛ اظهار داشت:  مدیریت ها و انتصابات فرصت خوبی برای خدمت به مردم و نظام اسلامی است و بر اساس آیه 140 سوره مبارکه آل عمران «... وَتِلْكَ الْأَيَّامُ نُدَاوِلُهَا بَيْنَ النَّاسِ ...» خداوند متعال این مدیریت ها را در بین بندگان خود تقسیم نموده است، را فراموش نکنیم و از خداوند متعال موفقیت و سربلندی استاندار جدید، این برادر بزرگوار و ارزشی را خواستاریم.
 
انتهای پیام/
انتهای پیام/.
http://www.taghribnews.com/vdcci4qpp2bqi18.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما