تاریخ انتشار۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۵
کد مطلب : 527944
امام جمعه اهل سنت ثلاث باباجانی مطرح کرد:

فعالیت فزاینده جریان های تکفیری و وهابی در شبکه های ماهواره‌ای

ماموستا احمد شیخی به فعالیت دهه‌ها شبکه ماهواره ای وابسته به جریان های تکفیری و وهابی هم اشاره کرد و گفت: متاسفانه در سال های اخیر شاهد ازدیاد شبکه های ماهواره ای هستیم که غالب برنامه های آنها توسط برنامه ریزانی تهیه می شود که عملا خود دشمنان جهان اسلام هستند و به جرأت می توان گفت که این صاحبان رسانه، پیشتازان در هم شکستن وحدت مسلمین هستند.
فعالیت فزاینده جریان های تکفیری و وهابی در شبکه های ماهواره‌ای
به گزارش خبرنگار حوزه‌ استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا احمد شیخی امروز با جمعی از نویسندگان، فعالان عرصه سینما و تئائر و... در منطقه اورامانات دیدار و گفتگو کرد.

امام جمعه ثلاث باباجانی در این دیدار اظهار داشت: جایگاه نویسندگان، فعالان عرصه فرهنگ و هنر در عصر کنونی همانند جایگاه رزمندگان در دوران دفاع مقدس است، اکنون شما در جبهه فرهنگی در مقابل دشمنان قرار گرفته اید با این تفاوت که تشخیص حدود و خط مقدم جبهه های فرهنگی بسیار سخت تر از تقابل نظامی است.

این عالم اهل سنت با اشاره به فعالیت شبانه روزی رسانه های دیداری، شنیداری و... دشمنان علیه جهان اسلام به ویژه این انقلاب، افزود: دشمنان ابزار رسانه را کارآمدترین و البته کم هزینه ترین وسیله برای از بین بردن انسجام در جهان اسلام می دانند، سرمنشأ ایجاد بسیاری از فرقه ها و گروه های منحرف در جهان اسلام را باید همین شبکه های ماهواره ای دانست.

ماموستا شیخی تصریح کرد: در این میان می توان به نقش مخرب شبکه های ماهواره ای فارسی زبان در برخی از کشورهای همسایه، اشاره کرد، شبکه هایی که با تهیه و پخش برنامه هایی که حول محور اعتقادات مسلمین می چرخد، بدترین صدمات و خسارت های معنوی را به دین وارد می کنند.

امام جمعه ثلاث باباجانی به فعالیت دهه‌ها شبکه ماهواره ای وابسته به جریان های تکفیری و وهابی هم گریزی زد و بیان داشت: متأسفانه در سال های اخیر شاهد ازدیاد شبکه های ماهواره ای هستیم که غالب برنامه های آنها توسط برنامه ریزانی تهیه می شود که عملا خود دشمنان جهان اسلام هستند و به جرأت می توان گفت که این صاحبان رسانه، پیشتازان در هم شکستن وحدت مسلمین هستند.

این عالم اهل سنت با اشاره به ضرورت بازنگری در تولید برنامه ها و محصولات فرهنگی و رسانه ای در کشور، خاطرنشان کرد: باید بخشی از پتانسیل رسانه های کشور به ویژه رسانه ملی به صورت اختصاصی و ویژه در اختیار حوزه دین و فرهنگ قرار بگیرد، نباید نگاه ما به رسانه ملی نگاهی کمی باشد، باید نگاه ما به محتواسازی و کیفی سازی برنامه های رسانه ملی معطوف شود.

ماموستا شیخی در پایان سخنان خود گفت: بی شک اگر رسانه ملی بتواند که خلاهای فرهنگی و اعتقادی جامعه را با تولیدات فاخر خود پر کند، قدرت مانور و میدان داری شبکه های معاند و هنجارشکن روز به روز کمتر می شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdci5yaw5t1ar32.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما