تاریخ انتشار۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : 527914
دبیر کل مجمع تقریب در نشست صمیمانه با علمای اهل سنت ایران:

پیام واحد تقابل با استکبار را به جهان مخابره کنیم

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خطاب به علمای اهل سنت کشور گفت: ما به معنی کلمه برادر هستیم و باید تلاش کنیم در مورد مشکلات گفتگو و آنها را با کمک یکدیگر برطرف کنیم و پیام وحدت را به گوش جهانیان برسانیم.
پیام واحد تقابل با استکبار را به جهان مخابره کنیم
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در حاشیه سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی در نشستی با علمای اهل سنت ایران، ضمن خیر مقدم به میهمانان گفت: بدون تردید این نوع نشستها می تواند در راستای وحدت بین امت اسلامی بسیار سودمند باشد.

وی تصریح کرد: طی این چهل و اندی سال،  ما در همه زمانها در مورد وحدت صحبت کرده ایم، اصول و چارچوبهای آن را می دانیم و آیات و روایات آن را حفظ هستیم و همه بزرگان بارها در مورد آن سخن گفته اند، اما در عین حال ما طی دوسال گذشته وقت قابل ملاحظه ای گذاشته ایم تا تمام اجزاء و مباحث مربوط به وحدت را تنظیم کنیم.

دکتر شهریاری با بیان این مطلب افزود: یک کلمه قرآنی وجود دارد و آن امت واحده اسلامی است؛ بر این اساس ما نباید کسی را به خاطر مذهب از حقی محروم کنیم؛ باید در مجالس خصوصی بنشینیم و مشکلات خود را حل کنیم و پیام جهانی برای دنیا بفرستیم که همه ما برادریم.

وی تـأکید کرد که ما باید عملیاتی کار کنیم و فقط پشت تریبون حرف نزنیم، جوری زندگی کنیم تا به فرض مثال جوانی که از سیستان و بلوچستان بیرون می آید جوان انقلابی شود، نه جوانی بشود که داعش او را به عنوان عضو خود بگیرد که اگر اینگونه شود، معلوم است ما در زمینه شیعه و اهل سنت خوب عمل نکرده ایم و در آن دنیا در خصوص این جور مسائل مورد بازخواست، قرار می گیریم.

دبیرکل مجمع تقریب گفت: ما به معنی کلمه برادر هستیم و باید تلاش کنیم در مورد مشکلات گفتگو و آنها را با کمک یکدیگر برطرف کنیم؛ نباید وقتی یک گروه خارجی را به ایران می آوریم حرفهایی با آنها زده شود که منجر به امنیتی شدن جو شود، زیرا موانع موجود در مسیر ما را بیشتر می کند.

وی افزود: ما با هم برادر هستیم و باید در صحنه عمل کارهای عملیاتی کنیم؛ تلاش کنیم در استانهای محروم جوانان ما شغل پیدا کنند؛ تبعیضها برداشته شود، به کسی ظلم نشود و حقوق اقلیتها فروکاسته نشود؛ اگر هم مشکلی داریم نباید آن را به گوش رسانه های بیگانه برسانیم، بلکه باید در داخل کشور آن را حل کنیم.

دکتر شهریاری تأکید کرد: باید برادری کنیم و مراقب تربیت نسل جوان باشیم.مراقب صوتی که بر تریبونها ایراد می شود باشیم.چرا که ممکن است علیه ما به کار گرفته شود. اینجا خانه ماست و نباید خارجی که به اینجا می آید حرفی بزند که دشمن شاد کن شود و دستاویزی برای بیگانگان باشد.

وی ادامه داد: جوری حرف بزنیم و حرکت کنیم تا فردای قیامت مورد بازخواست قرار نگیرم.رفاقتمان را حفظ کنیم و پیام جهانی به دنیا بدهیم که نظامی مثل جمهوری اسلامی درست کرده ایم  و 42 سال است در مقابل استکبار ایستاده ایم.مشکلاتی هم داریم که در حال رفع آن هستیم اما در عین حال در مقابل استکبار ایستاده ایم.همه ما باید به مسئولیت خود عمل کنیم و پیام واحد تقابل با استکبار را به جهان مخابره کنیم.اینها آموزه های قرآنی است که «اشداء علی الکفار رحماء بینهم»؛ لذا باید به دنیا بگوییم که انقلاب ما جهانی است و استیفای حقوق تمام قومیتها را دنبال می کنیم.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcfyedtjw6d01a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما