تاریخ انتشار۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۴
کد مطلب : 527667

راه‌اندازی «فرهنگسرای منتظر» در حاشیه نماز جمعه تهران

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: «فرهنگسرای منتظر» با رویکرد جهادی و ارائه خدمات فرهنگی به صورت سیار در حاشیه نماز جمعه پایتخت برپا می‌شود.
راه‌اندازی «فرهنگسرای منتظر» در حاشیه نماز جمعه تهران
به گزارش حوزه استان ‌ها خبرگزاری تقریب به نقل از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور اظهارداشت: این سازمان تعدادی فرهنگسرا در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران دارد که خدمات فرهنگی، هنری و آموزشی به شهروندان ارائه می‌کند.
 
وی گفت: به تازگی فرهنگسرایی با رویکرد جهادی و ارائه خدمات فرهنگی به صورت سیار راه‌اندازی کرده‌ایم که «فرهنگسرای منتظر» نام دارد و در قالب اتوبوس در محل‌هایی که مردم به خدمات فرهنگی نیاز دارند حاضر می‌شوند.
 
فاطمیان‌پور با اشاره به برپایی فرهنگسرای منتظر در سه موقعیت مختلف افزود: یکی از این موارد، در حاشیه نماز جمعه تهران است.
 
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: مسیر راهپیمایی‌ها و تجمع‌های مردمی مانند ۲۲ بهمن و ۱۳ آبان موقعیت دیگری است که فرهنگسرای منتظر در آن برپا می‌شود و محل سوم، مناطق محروم اطراف تهران است که از خدمات فرهنگی هنری مناسبی برخوردار نیستند.
 
وی با تشریح برنامه‌های فرهنگسرای ‌منتظر در نماز جمعه تهران گفت: کارگاه‌های هنری، بازی و کتابخوانی ویژه کودکان، اجرای گروه‌های سرود و تئاتر خیابانی بخشی از این برنامه‌هاست.
 
فاطمیان‌پور افزود: همچنین کتابخانه سیار در این برنامه حضور دارد و شهروندان می‌توانند در آن به صورت رایگان عضو کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شوند.
 
وی ادامه داد: پس از عضویت می‌توانند کتاب مورد نظر خود را سفارش دهند و در نماز جمعه هفته بعد آن را امانت بگیرند، بخش مبادله کتاب نیز در این کتابخانه مستقر است.
 
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به خدمات جهادی فرهنگسرای منتظر اظهارداشت: پایگاه واکسیناسیون در این فرهنگسرا مستقر است و تزریق واکسن کرونا به شهروندان متقاضی انجام می‌شود.
 
وی گفت: برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع ماسک به صورت رایگان، خدمت دیگری است که با حمایت بانیان ارائه می‌شود. همچنین پیش‌بینی شده بر اساس مناسبت‌های تقویمی مختلف، خدمات فرهنگی متناسب ارائه شود و برپایی میز مشاوره نیز از برنامه‌های آینده فرهنگسرای منتظر خواهد بود.
 
فاطمیان‌پور افزود: نمایشگاه تخصصی کتاب مهدویت، قرآن بخوانید جایزه بگیرید، ایستگاه ورزشی، نقاشی خلاق، کاردستی، بازی و شادی و نگاه گذر مهدوی برخی غرفه‌های این فرهنگسراست.
 
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: فرهنگسراهای مختلف و کانون‌های مردمی این سازمان در اجرای برنامه‌های فرهنگسرای‌ منتظر مشارکت دارند و با ستاد نماز جمعه تهران نیز همکاری ویژه‌ای داریم و از همکاری نهادهای دیگر هم برای پررونق‌تر شدن این برنامه استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcai0nm049nui1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما