تاریخ انتشار۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۸
کد مطلب : 527451

سازمان ملل متحد: به تعامل خود با حماس ادامه می‌دهیم

سازمان ملل متحد در واکنش به قرار دادن حماس در لیست سازمان‌های تروریستی توسط انگلیس، از ادامه تعامل خود با این جنبش فلسطینی خبرداد.
سازمان ملل متحد: به تعامل خود با حماس ادامه می‌دهیم
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، «استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل شب گذشته  در یک گفت و گوی مطبوعاتی در واکنش به اقدام خصمانه انگلیس در ارتباط با جنبش حماس تصریح کرد: ما در صورتی که ضرورت اقتضا کند به تعامل خود با مقامات غزه (حماس) ادامه می‌دهیم و تصمیم گیری در ارتباط با این مسئله را به عهده کشورهای عضو می‌گذاریم.

«پریتی پاتل» وزیر کشور انگلیس روز گذشته از اتخاذ تدابیر لازم برای تروریستی اعلام کردن کامل جنبش حماس و اعمال محدودیت فعالیت علیه این جنبش در انگلیس خبر داد. 

پاتل در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: امروز اقدامات لازم برای تحریم کامل حماس را اتجام دادم. دولت انگلیس به مبارزه با تروریسم و تندروی هرجا که باشد، پایبند است.

جنبش حماس این اقدام انگلیس را جنایتی علیه مردم فلسطین، جنبش‌های ملی و همه جنبش‌های مبارزاتی جهان و  اشتباه بزرگ سیاسی، اخلاقی و حقوقی خواند.

حماس چنین تصمیمی را خدمت به اشغالگران صهیونیست، تداوم انکار حقوق مردم فلسطین و مشوقی برای اشغالگران برای انجام جنایاتی بیشتر علیه ملت فلسطین توصیف کرد و از انگلستان خواست به دلیل جنایات خود علیه ملت فلسطین از جمله بیانیه شوم بالفور عذرخواهی کند.

 
http://www.taghribnews.com/vdcbszbs8rhb5ap.uiur.html
مرجع : فلسطین الیوم
نام شما
آدرس ايميل شما