تاریخ انتشار۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب : 526755
مولوی بابایی در وبینار علمای جهان اسلام و تحولات جدید افغانستان؛

علمای جهان اسلام حرکات جریان ننگین داعش در افغانستان را محکوم می‌کنند

مولوی بابایی اظهار داشت: اگر مسلمانان صدر اسلام، امپراطوری ایران و روم را شکست دادند؛ مسلمانان افغانستان هم نیز توانستند اتحاد جماهیر شوروی سابق و آمریکا را شکست دهند بنابراین چنین ملتی با این گذشته درخشان اگر  اتحاد داشته باشند قطعا به پیشرفت و ترقی می‌رسند.
علمای جهان اسلام حرکات جریان ننگین داعش در افغانستان را محکوم می‌کنند
به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، مولوی عزیز بابایی امام جمعه اهل سنت تهران در وبینار بین‌المللی «علمای جهان اسلام و تحولات جدید افغانستان» اظهار داشت : قرآن و پیامبر(ص) همواره تاکید می‌کنند که اگر مسلمانان اتحاد داشته باشند و در کنار یکدیگر باشند، اوضاع کشورهای اسلامی به ویژه افغانستان درست می‌شود و آینده خوبی را نیز برای خود رقم می‌زنند.
 
وی افزود: اگر مسلمانان صدر اسلام، امپراطوری ایران و روم را شکست دادند؛ مسلمانان افغانستان هم نیز توانستند اتحاد جماهیر شوروی سابق و آمریکا را شکست دهند بنابراین چنین ملتی با این گذشته درخشان اگر  اتحاد داشته باشند قطعا به پیشرفت و ترقی می‌رسند.
 
وی با  اشاره  به حوادث ناگواری که در افغانستان اتفاق افتاده، اذعان داشت: جریان ننگینی به نام داعش با ریختن خون های پاک مسلمانان، در حقیقت جهنم را برای خود می‌خرند و  این درحالی است که وظیفه همه علمای جهان اسلام است تا این حرکات ننگین را محکوم ‌کنند.
 
مولوی بابایی تصریح کرد: مسلمان نماها و خوارج باید، بیایند و در صف وحدت به مسلمانان واقعی بپیوندند چراکه با کشتن مردم بی‌گناه و انفجار در مساجد و مدارس به هیچ جایی نخواهند رسید.
 
امام جمعه اهل سنت تهران یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همواره در طول سالها به اندازه توانش و حتی بیشتر از آن در کنار برادران افغانستانی بوده و هست، امیدواریم که سایر کشورهای اسلامی  چنین خدمتی را به برادران افغانستانی داشته باشند تا این کشور به نقطه اوج خود برسد.


انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdchm-nmm23niqd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما