تاریخ انتشار۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹
کد مطلب : 526162
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

قرآن بهترین مولفه نهادینه‌سازی اخلاق در دانش‌آموزان است

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: هیچ مولفه‌ای موثرتر از نماز و قرآن برای نهاینه‌سازی امر تربیت، معرفت و اخلاق در دانش‌آموزان نیست.
قرآن بهترین مولفه نهادینه‌سازی اخلاق در دانش‌آموزان است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، رشید قربانی عصر سه‌شنبه در پیش اجلاسیه استانی نماز و آیین تجلیل از فعالان قرآن، عترت و نماز استان با بیان اینکه یکی از ساحت های شش‌گانه سند تحول بنیادین ساحت دینی و اخلاقی  است، اظهار داشت: در واجبات دین مبین اسلام در امر روزه ۱۳ آیه، در امر حج ۱۸ آیه، زکات و خمس ۲۲ آیه و در موضوع نماز ۱۲۲ آیه آمده است و تاکید زیادی بر مساله نماز در آیات قرآنی وجود دارد.

وی افزود: از نگاه پیامبر اسلام و بزرگان دین توجه به قرآن  همواره مورد تاکید و توجه بوده است و پیامبر نماز را توشه مومن از دنیا برای آخرت و ستون دین و نشانه ایمان دانسته‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه در مجموعه آموزش و پرورش اقدامات موثری برای نهادینه کردن نماز در میان دانش‌آموزان انجام می شود، اظهار داشت: اقامه نماز، گفتمان‌های دینی و مسابقات نماز نمونه‌ای از برنامه‌های آموزش و پرورش در این حوزه به شمار می‌رود.

قربانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در طول ۲ سال گذشته، گفت: در این ایام برنامه‌ها بیشتر به صورت مجازی و در قالب انشای نماز و کتابخوانی نماز انجام شده است.

وی با اشاره به مشارکت بیش از ۱۱۰ هزار دانش‌آموز استان در برنامه‌های قرآنی، گفت: ۹۷ هزار دانش‌آموز نیز در برنامه حفظ جزء ۳۰ قرآن شرکت داشته‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در ادامه هدف برگزاری اجلاس سراسری نماز را رساندن نتایج اجلاس به کل جامعه دانست و اظهار داشت: در سیستم آموزش و پرورش هم هدف رساندن نتایج این اجلاس به کف کلاس است و به همین جهت اجلاسیه ها را در ۱۷ شهرستان و منطقه و امروز هم به صورت استانی برگزار می‌کنیم.

در این همایش از دستگاه‌های برتر در امر اقامه نماز در طول سال گذشته   همچنین دانش،آموزان و معلمانی که در امر قرآن، عترت و نماز فعالیت بیشتری داشته‌اند تجلیل شد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjmmei8uqe8vz.fsfu.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما