تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۱۱
کد مطلب : 523689
مجتبی رحماندوست:

آزادی قدس شریف با حرکت به سمت وحدت محقق شود

رئیس اتحادیه جهانی تقریب نهاد ایثارگران اظهار کرد: وصول به هدف و آزادی قدس شریف که مساوی است با برچیده شدن طومار اشغالگری صهیونیست‌ها و تحقق آرزوهای آزادگان جهان، با حرکت کردن به سمت وحدت محقق شود.  
آزادی قدس شریف با حرکت به سمت وحدت محقق شود
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، مجتبی رحماندوست، رئیس اتحادیه جهانی تقریب نهاد ایثارگران، عصر پنجشنبه 29 مهر در نهمین نشست سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، در سخنانی ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم(ص) تاکید کرد: لازمه‌ رسیدن به حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) یک حرکت وحدت آفرین و جمعی است.
 
وی با اشاره به موضوع سخنرانی خود یعنی «فلسطین و مقاومت اسلامی و نقش آن در تحقق وحدت جهان اسلام» گفت: برداشت من این است که اگر یک حرکت جمعی بخواهد به سمت وحدت برسد، باید در وهله اول یک چشم انداز کاملا روشن وجود داشته باشد که در نظر همه به عنوان مقصد باشد. دوم این که به گونه‌ای باشد که عوامل جمعی سایر عوامل جزیی را به سمت اصلی سوق بدهد که همه به سوی آن نقطه‌ مقصود حرکت کنند.
 
رحماندوست افزود: اگر هدف بخواهد روشن باشد این عوامل ضروری است: اول؛ هدف و قله باید بر حق باشد و ابهامی در حقانیتش نداشته باشیم؛ به عبارت دیگر حقانیت آن به سادگی قابل اثبات باشد. مقوله‌ فلسطین و قدس مقوله‌ای است که به محض اینکه از آن سخن گفته می‌شود مورد تصدیق قرار می‌گیرد. یعنی عده‌ای وارد خانه‌های فلسطینیان شده و صاحبان خانه را  بیرون کردند. پس معلوم است که حق دارند به خانه‌هایشان برگردند و این نیاز به چالش ذهنی ندارد.
 
وی افزود: ویژگی دوم برای یک هدف روشن این است که تا حد امکان از قداست و ارزشهای مردمی و عمومی و متعالی برخوردار باشد. از قدس بالاتر و مقدس تر در فرهنگ دینی اسلام، مسیحیت، یهود و همه‌ ادیان الهی وجود ندارد.  قدس در واقع شهر ادیان توحیدی است.  «سُبْحانَ الَّذي أَسْري‏ بِعَبْدِهِ لَيْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَي الْمَسْجِدِ الْأَقْصَي الَّذي بارَکْنا حَوْلَهُ».
قدس قبله‌ اول مسلمین است بنابراین اگر  بخواهیم مردم را به سمت آن نقطه‌ روشن آینده فرا بخوانیم، چون از یک قداست برخوردار است فراخواندن مردم به سمت این هدف کاملا مطلوب‌تر و ممکن‌تر است.
 
رحماندوست درباره عامل سوم گفت: عامل سوم این است که یاران و همراهان همدل و هم عقیده‌ای وجود داشته باشند. اکنون می توانیم بگوییم مردم جهان طرفدار قدس هستند. حتی مردم کشورهایی که حکومت‌های ظالم دارند؛ البته بعضی از کشورها خیانت بارترین کار را با عنوان سازش انجام داده اند. ولی الحمدلله ملتها همه هم جهت هستند و بسیاری از دولتها نیز هم جهتند.
 
وی ادامه داد: موضوع بعد این است که تاریخ هدفی که ما به سمت آن حرکت می‌کنیم باید با تلاش‌هایی از قبل برای دستیابی به آن همراه باشد که ما اگر بخواهیم مبارزات جدیدی را شروع کنیم به دنباله‌ مبارزات قبلی و حرکتهای قبلی باشد. در تاریخ فلسطین مبارزات، قبل از تشکیل رژیم صهیونیستی تشکیل می‌شود و حتی قبل از آن که عزالدین قسام شهید ‌شود یعنی چندسال قبل از تشکیل این رژیم غاصب.  بنابراین در طول تاریخ،  قبل از تشکیل رژیم صهیونیستی تا امروز می‌بینیم درگیری فلسطینی ها و صهیونیست ها وجود دارد. بنابراین این مقوله از روشن ترین نقاط عطف تاریخ است.
 
 وی خاطرنشان کرد: هدف باید دستیافتنی باشد و غیرممکن نباشد. قبل از حضور امام (ره) و انقلاب اسلامی ما فکر می‌کردیم دستیابی به قدس و سرزمین‌های اشغالی غیر ممکن است اما الان می‌توانیم بگوییم این مسئله ممکن است. سید حسن نصرالله گفت رژیم اسرائیل از خانه‌ عنکبوت سست تر است. در هیچ کدام از جنگ‌های سی و سه روزه، بیست و دو روزه، پنجاه و یک روزه و... اسرائیل پیروزی نداشت و در تمام اینها طرفی که متقاضی آتش بس بود اسرائیل بود. یعنی واقعا این هدف دست یافتنی است.
 
رحماندوست تاکید کرد: این کار قواعدی می خواهد که مهمترینش همان وحدت جهان است به خصوص وحدت جهان اسلام که تا به حال متاسفانه توفیقش را نداشتیم. نقطه چشم انداز ما قدس، آزادی فلسطین و نجات فلسطین از دست صهیونیست است. ما گروهها و رهبران بعضا خودفروخته را به حساب قدس و فلسطین نمی‌گذاریم بلکه به حساب آن افراد سازشکار و کج سلیقه و کج اندیشی می گذاریم که برای حرکت به سمت این مسیر کج‌اندیشی‌هایی داشته‌اند.
 
وی در پایان اظهار کرد که وصول به هدف و آزادی قدس شریف که مساوی است با برچیده شدن طومار اشغالگری صهیونیست‌ها و تحقق آرزوهای آزادگان جهان، با حرکت کردن به سمت وحدت محقق شود و می دانیم که وصول به هدف و آزادی قدس شریف –انشاءالله- زمینه‌های ظهور منجی عالم حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه شریف را فراهم خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcaaenmo49nui1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما