تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب : 523662
مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه عنوان کرد:

ایجاد 8 پایگاه اجتماعی در مناطق تقریبی کرمانشاه/ لازمه برادری بین مسلمین وحدت است

حجت الاسلام یوسف احمدی، مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه گفت: امسال موفق شده ایم که 8 پایگاه اجتماعی در مناطق تقریبی کرمانشاه راه اندازی کنیم که کار این پایگاه های اجتماعی رسیدگی به مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی است.
ایجاد 8 پایگاه اجتماعی در مناطق تقریبی کرمانشاه/ لازمه برادری بین مسلمین وحدت است
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام یوسف احمدی امروز در دیدار با امام جمعه اهل سنت کرمانشاه اظهار داشت: در مکتب شیعه همه ما معتقدیم که شرط اسلام ادای شهادتین است و هر کس اینکار را انجام دهد مسلمان است و حفظ مال و جان او بر همه ما ضروری است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه گفت: در آیات متعددی از قرآن کریم همواره مومنین به برادری دعوت می شوند و مومن در برابر کفار قرار می گیرد که این امر نشان می دهد همانا لازمه برادری بین مسلمین وحدت است.

این استاد حوزه علمیه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در آیه 46 از سوره «انفال» خداوند متعال می فرماید« از خدا و رسول تبعیت کنید که نزاع و درگیری سبب ضعیف شدن شما و از بین رفتن قدرت و شکوه اسلام می‌شود».

حجت الاسلام احمدی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: در بحث وحدت بین مذاهب اسلامی ما مشترکات و اختلاف نظرات بسیاری داریم ولی مشکل این نیست، مشکل جهان اسلام نبود بصیرت برخی از مسلمین و سران کشورهای اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه در آیین مسیحیت هیچ درگیری بین شاخه های آن دیده نمی شود، بیان داشت: دشمنان برای رسیدن به مطامع خود همواره از وجود نزاع، درگیری و تفرقه سود می برند و اکنون شاهد این امر در جهان اسلام هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی زمینه وحدت در کشور را افزایش داد، گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون بین برادران دینی در کشور یک زندگی مسالمت آمیز حاکم بوده است و در همین کرمانشاه که مذاهب و ادیان بسیاری دارد تاکنون هیچ موردی از نزاع دینی و مذهبی نداشته ایم و همین امر این استان را به الگو و نماد وحدت در کشور تبدیل کرده است.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: امروز دشمنان فضای مجازی را مکانی ایده آل برای ایجاد اختلافات و شبهات دینی تبدیل کرده است و همواره تلاش بسیاری برای دور شدن مسلمین از همدیگر دارد، لذا باید به دنبال دلیل این همه تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کرمانشاه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر اصل وحدت تاکید دارند، افزود: طبق آمار موجود امسال موفق شده ایم که 8 پایگاه اجتماعی در مناطق تقریبی کرمانشاه راه اندازی کنیم که کار این پایگاه‌های اجتماعی رسیدگی به مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی است که تاسیس و مدیریت این مراکز بر عهده طلاب و روحانیون تقریبی است.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcb0fbs5rhb50p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما