تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب : 523635
خطیب برجسته هندی:

اصل اسلام بر وحدت استوار است/اتحاد را در مرحله شعار باقی نگذاریم

خطیب برجسته هندی اظهار داشت: امروز بیشتر جنگ ها در میان خود مسلمانان و در کشورهای مسلمان رخ می دهد و این جای تعجب است که کشور بزرگ اسلامی مانند عربستان سعودی به دوستی با اسرائیل تمایل دارد.
اصل اسلام بر وحدت استوار است/اتحاد را در مرحله شعار باقی نگذاریم
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب؛ حجت‌ الاسلام و المسلمین سید تقی رضا عابدی، خطیب برجسته هندی در هشتمین وبینار از سی و پنجمین کنفرانس وحدت اسلامی، اظهار کرد:نیاز به وحدت امروز بیش از هر زمانی احساس می شود، حال آنکه اتحاد نباید در حد شعار باقی بماند، بلکه باید به مرحله عمل برسد.

وی افزود: اصل اسلام بر وحدت استوار است و اینکه بگوییم ما فقط امروز ما نیاز به وحدت داریم درست نیست؛ بلکه باید درک کنیم که اگر متحد نشویم نمی توانیم مسلمان بمانیم، اسلام یعنی وحدت و برادری؛ بر اساس تعلیمات اسلامی کسی که به صدای مظلوم پاسخ نگوید، مسلمان نیست.

حجت‌الاسلام  و المسلمین عابدی تأکید کرد: امروز بیشتر جنگ ها در میان خود مسلمانان و در کشورهای مسلمان رخ می دهد و این جای تعجب است که کشور بزرگ اسلامی مانند عربستان سعودی به دوستی با اسرائیل تمایل دارد، ولی حاضر نیست با برادران خود متحد شود؛ ستم بالاتر که این کشور بزرگ یک کشور کوچک مثل یمن را زیر بمباران خود قرار داده است و آمریکا و اسرائیل را دوست خود می داند و با آن ها روابط نزدیک دارد، حال آنکه به برادران خود ظلم می کند و به کشور همسایه و کوچک و فقیر خود یورش برده است و به جای اینکه به آنها نان بدهد، بر سر آنها بمب می ریزد.

وی ادامه داد: همه ما و آزادی خواهان جهان و تمام افراد غیرتمند و عدالت خواهان باید متحد شده و از مظلومان جهان حمایت کنیم؛ متاسفانه مسلمانان امروز فرموده های رسول اکرم(ص) را فراموش کرده و تعلیمات قرآنی را پشت سر انداخته اند و  اسلام و قرآن فقط در حد حرف باقی مانده است.

این خطیب برجسته هندی عنوان کرد:متأسفانه امروز عمل و فرهنگ مسلمانان از تعلیمات اسلام تهی شده است؛ در کشورها و جوامع اسلامی عمل به قرآن و عمل به تعلیمات اسلام دیده نمی شود و  هیبت مسلمانان از دل دشمنان رخت بسته است.

وی اضافه کرد: اگر امروز هم مسلمانان از اشتباهات خود درس عبرت بگیرند، می توان وضعیت را تغییر داده و آن روزهای پر افتخار و گذشته پربار را برگرداند و آن روزها که در میان مسلمانان صدر اسلام احساس و جذبه حریت و آزادی خواهی و غیرت و اخوت موجود بود را دوباره زنده کرد. 

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcbffbssrhb50p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما