تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب : 523609

دومین کنفرانس علمی بین‌المللی با موضوع «سیره نبوی در پرتو قرآن» برگزار شد + عکس

دومین کنفرانس علمی بین‌المللی با عنوان «سیره نبوی در پرتو قرآن و روایات صحیح» و با شعار (رَسُولٌ منَ اللَّهِ يَتْلُو صُحُفًا مُطَهَّرَةً) صبح امروز پنج شنبه (29 مهرماه) در کربلای معلی کار خود را آغاز کرد.
دومین کنفرانس علمی بین‌المللی با موضوع «سیره نبوی در پرتو قرآن» برگزار شد + عکس
به گزارش خبرنگار حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، آیین افتتاحیه دومین کنفرانس علمی بین‌المللی با عنوان «سیره نبوی در پرتو قرآن و روایات صحیح» صبح امروز پنج شنبه (29 مهرماه) به همت دارالرسول اعظم در سالن امام حسن(ع) و با حضور نمایندگانی از عتبات مقدس عراق و جمعی از پژوهشگران و متخصصان برگزار شد.

این مراسم با تلاوت قرآن کریم آغاز شد و با قرائت بیانات متولی شرعی آستان عباسی توسط «شیخ علی موحان» از بخش امور دینی و همچنین سخنرانی«عادل نذیر» مدیر دارالرسول الاعظم و بیانیه شرکت کنندگان غیر عراقی این کنفرانس شامل (مصر، سوریه، لبنان، مراکش، الجزائر، سودان،بحرین، ایران، مالزی و آمریکا) که توسط «احلام الحسن» از کشور بحرین قرائت شد، ادامه یافت.

همچنین در ادامه کلیپی شامل معرفی دارالرسول الاعظم و فعالیت‌های این موسسه پخش شد.

پس از برگزاری آیین افتتاحیه نشست‌های پژوهشی این کنفرانس در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می‌شود.

گفتنی است، این کنفرانس در سه محور سیره نبوی پیش از بعثت در پرتو قرآن کریم و روایات صحیح، سیره نبوی بعد از بعثت در پرتو قرآن کریم و روایات صحیح، جنگ‌های پیامبر و یارانش در پرتو قرآن کریم و روایات صحیح برگزار می‌شود.

این کنفرانس تا فردا جمعه ادامه دارد.
 
http://www.taghribnews.com/vdccx1qpo2bqie8.ala2.html
مرجع : الکفیل
نام شما
آدرس ايميل شما