تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب : 523608
عضو شورای نظارت سازمان امامیه پاکستان:

نهضت هایی که در جهان علیه ظالمین قد علم کرده اند از انقلاب اسلامی ایران الهام گرفته اند

 عضو شورای نظارت سازمان امامیه پاکستان گفت: این از نکات  اساسی انقلاب اسلامي ایران است که به اسم اسلام و با هدف وحدت مسلمانان جهان به وجود آمده و به فرقه و طبقه خاصی تعلق ندارد بلکه متعلق به تمام مستضعفین جهان است.
نهضت هایی که در جهان علیه ظالمین قد علم کرده اند از انقلاب اسلامی ایران الهام گرفته اند
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، علامه سیدعلی رضا نقوی اظهار داشت: ما طی چهل سال گذشته شاهد بودیم که جمهوری اسلامی ایران تلاش ها و خدماتی در راستای ایجاد وحدت مسلمانان داشته است.

وی افزود: علمای شیعه همیشه در موضوع وحدت اسلام در صف اول بوده اند، علمایی همچون آیت الله سیستانی، آیت الله بروجردی و علمای مصر همگی بر مسئله وحدت تاکید داشته اند اما اوج وحدت مسلمین از زمان امام خمینی(ره) بوده است. ما از چهل سال گذشته شاهد هستیم که در هر جای جهان  برای مسلمانان مشکلی به وجود آمده است، افراد تربیت یافته و حافظان انقلاب از ایران همواره در کنار مظلوم ایستاده اند؛ در عراق، یمن، افغانستان، لبنان یا کشمیر همیشه در طرفداری از حقوق مردم سخن گفته اند و اولین مسئله ای که مطرح کرده اند، مسئله عظمت و عزت مسلمانان است.

عضو شورای نظارت سازمان امامیه پاکستان تصریح کرد: از ثمره همین انقلاب است که تمام نهضت هایی که در جهان از سوی مظلومین علیه ظالمین قد علم کرده اند، همگی از انقلاب اسلامی ایران الهام گرفته اند.

وی افزود: دست های پشت پرده دولت های ظالم، وحشی ترین آدم های جهان را به اسم اسلام گرد هم آورده اند، داعش را علیه این وحدت اسلامی به راه انداختند اما زمانی که مسلمانان جهت مبارزه با آنها زیر پرچم وحدت گرد آمدند، هزینه های هنگفت دشمن برای تقویت و مسلح کردن آنها نابود شد و روسیاه شدند. اگر تعداد انگشت شماری از آنها هنوز مانده باشند نیز از بین خواهند رفت.

 علامه سیدعلی رضا نقوی در پایان افزود: من اینجا لازم می دانم یادی کنم از شخصیت بزرگی که حق شاگردی امام خمیني (ره) را به خوبی ادا کرد و وحدت اسلامی را در تمام جهان گسترش داد. آیت الله تسخیری، خدمتگذار انقلاب اسلامی بودند که تلاش های خستگی ناپذیری در راه وحدت امت اسلامی انجام دادند. در نتیجه تلاش های آیت الله تسخیری است که  ما امروز می‌بینیم اگر در بین علما اختلاف نظر وجود داشته باشد، آن را به وسیله مذاکره و گفت و گو حل می کنند.


انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcbgfbswrhb50p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما